امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 27 September , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 2 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 62177
  پرینتخانه » اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), رشت, فرهنگی, گیلان تاریخ انتشار : 05 شهریور 1401 - 11:34 | 65 بازدید | ارسال توسط :
یلدا ،

“سایه “در لابلای چشمان خیس مردم رشت به خواب خاک رفت

لدا ابتهاج دختر مرحوم امیر هوشنگ ابتهاج شاعر نامدار گیلانی در مراسم تدفین وی در رشت گفت : خانواده ، امروز سایه را به موطن اصلی خود و به مردم سامان گیلان و رشت می سپارد.

“سایه “در لابلای چشمان خیس مردم رشت به خواب خاک رفت
گزارش پایگاه خبری صفیرگیلان   یلدا ابتهاج دختر زنده یاد امیر هوشنگ ابتهاج شاعر پر آوازه گیلانی در مراسم تدفین پدر در باغ محتشم رشت ، ضمن قدردانی از تمامی کسانی که امکان بازگشت و تدفین سایه را در ایران و گیلان فراهم کردند ، اظهار داشت : امروز آن روزی است که همواره در نگرانی بودم اما اکنون همه در کنار هم ایستاده ایم و تا لحظات دیگر پیکر شریف پدرم ، ” سایه ” را بدین خاک به امانت می گذاریم .
یلدا ابتهاج : سایه را به امانت به وطن و مردم می سپاریم

وی افزود : سایه با زبان و شعر خود ، سخنانش را به ما بیان کرده است و اشعار درخشان وی گویای همه صحبت های او است و امیدوارم که همه ما این اشعار و سخنان را به گوش دل بخوانیم و در تمامی لحظات زندگی با آن همراه باشیم.

یلدا ابتهاج عنوان کرد :  به اعتقاد خود او ، کسی که با مردم با صمیمیت و صداقت صحبت می کند ، مردم نیز قدر می دانند و پاسخ او را خواهند داد .

وی ادامه داد : سایه آرزوی بازگشت به وطن داشت ، بارها به ایران سفر کرده و به آلمان برگشته بود و امروز خانواده سایه را به وطن بازگردانده است و همانطور که خود خواسته بود در این خاک آرام می گیرد و این امانت را به شما مردم می سپاریم امیدوارم که حافظ وی باشید و در غیاب ما به این مزار سر بزنید .

وی گفت : سایه تا دقایق آخر زندگی خود با شعر ماند و دائما تحسین شعر و شاعران از زمان رودکی تا زمان حاضر را داشت در واقع با همان زبان و میراثی که به ما رسیده ، شما نیز آن را پاس بدارید و به آیندگان بسپارید .

امروز نگاهی داریم به گذشته و نگاهی داریم به آینده ، فرزندانی که در آینده خواهند بود و شعر سایه را چه در این سرزمین و چه در هر کجای دنیا به زبان زیبای فارسی ما خواهند خواند .

نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری راسته کناری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد