امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 43683
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, اقتصادی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷ | 95 بازدید | ارسال توسط :
دبیر انجمن نهاده های کشاورزی گیلان:

سهل انگاری‌ دولت مردان، انگیزه تولید محصولات کشاورزی را در بین کشاورزان گیلانی کمرنگ می کند

دبیر انجمن نهاده های کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه روند تخصیص کود اوره به کشاورزان این استان مأیوس کننده است، گفت: نمایندگان مردم به فریاد کشاورزان گیلانی برسند.

سهل انگاری‌ دولت مردان، انگیزه تولید محصولات کشاورزی را در بین کشاورزان گیلانی کمرنگ می کند

به گزارش صفیر گیلان؛عرفان منصوریان در گفتگو با خبرنگاران  با بیان اینکه کودهای ازته خصوصاً کود شیمیایی اوره یکی از نیازهای اساسی کشاورزان برای تولید با کیفیت و با کمیت محصولات زراعی و باغی است، گفت: با وجود خریدهای قابل کارگزاران فروش نهاده‌های کشاورزی و پیگیری‌های مدیران سازمان جهاد کشاورزی و شرکت خدمات حمایتی استان گیلان، روند تخصیص و حمل این نهاده مهم به استان بسیار کند انجام می‌شود.

دبیر انجمن صنفی نهاده‌های کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه درخواست‌های خرید کارگزاران پس از آغاز فصل زمستان با تأخیرهای دوماهه در حال تخصیص و تحویل هستند، افزود: در آستانه آغاز فصل نشا برنج در استان، وضعیت توزیع این کود در استان دارای روند مناسبی نیست.

وی با اشاره به اینکه تأمین کود اوره یارانه‌ای یکی از مطالبات مهم کشاورزان گیلانی است، اضافه کرد: نمایندگان مردم گیلان در مجلس باید در این مواقع به داد کشاورزان استان برسند و خواسته‌های آنها را پیگیری کنند.

منصوریان با اشاره به اینکه حمایت از بخش کشاورزی، حمایت از تولید و اشتغال و امنیت غذایی کشور است، گفت: کند شدن روند توزیع کود در نزدیکی فصل نشا برنج، حوزه تأمین و توزیع کودهای کشاورزی را دچار مشکل خواهد کرد.

وی خواستار تخصیص‌های بیشتر کود اوره از سوی وزارت جهاد کشاورزی و حمل به موقع از سوی پتروشیمی‌های کشور به کشاورزان گیلانی شدو اضافه کرد: نباید با سهل انگاری‌ها، انگیزه تولید محصولات کشاورزی را در بین کشاورزان گیلانی کمرنگ کرد.

منصوریان با تصریح بر اینکه کشاورزان گیلانی با وجود وسوسه‌های زمین خواران با عزت و افتخار پای تولید و حفظ امنیت غذایی و اراضی اجداد خود ایستاده‌اند، تاکید کرد: دولت مردان و نمایندگان مجلس نیز باید برای تحقق شعارهای رونق تولید و حمایت از بخش کشاورزی به سوی رفاه و حصول مطالبات کشاورزان قدم بردارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد