امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 17 October , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰ - 11 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 23449
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲ | 2011 بازدید | ارسال توسط :

سیستم تروما راهی برای برون رفت از معضل ترافیکی

اختصاصی/صفیر گیلان؛همایش پیشگیری از تروما با محوریت حوادث جاده ای و غرق شدگی توسط مرکز تحقیقات ترومای جاده ای گیلان و با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان شفت به مدت ۶ ساعت برگزار شد. فرماندار شهرستان شفت در این همایش به نگاه دولت در […]

سیستم تروما راهی برای برون رفت از معضل ترافیکی

اختصاصی/صفیر گیلان؛همایش پیشگیری از تروما با محوریت حوادث جاده ای و غرق شدگی توسط مرکز تحقیقات ترومای جاده ای گیلان و با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان شفت به مدت ۶ ساعت برگزار شد.

فرماندار شهرستان شفت در این همایش به نگاه دولت در ماده ۱۰۸ برنامه ۵ ساله ششم توسعه کشور اشاره و افزود: دولت در برنامه ششم توسعه موکلف است تا در حوزه کاهش تصادفات جاده ای و رانندگی با تجهیز و تقویت پلیس راهور ، ارتقای کیفیت وسایل نقلیه ، همچنین تقویت و تکمیل شبکه امدادرسانی و فوریت های پزشکی و اصلاح نقاط حادثه خیز جاده ،فوریت پزشکی گامهای بیشتری بردارد.

محسنی چنین جلساتی را با دو اولویت مهم استمرار در آموزش و الزام آموزش دهنده و گیرنده در هر آن چیزی که ارائه شده مطرح نمود و گفت: جلسات و همایشهای  تروما در بخش ترافیک  باید راهی برون رفت برای مشکلات این حوزه ارائه دهد وگرنه بدون خروجی  برگزاری چنین همایشهایی  مطلوب نیستند .

ایشان با اشاره به اینکه امروز پلیس راه نسبت به گذشته و دهه های قبل به روزتر است گفت: وضعیت پلیس راه و نیروی انتظامی بسیار خوب ولی به نقطه مطلوب هنوز نرسیده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه امروز پلیس و نیروی انتظامی ما از ثمرات ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی امکانات دارد گفت: نیاز است تا برای ارتقاء کیفیت امنیتی وسایل نقلیه برای کاهش تخلفات تجهیز و شبکه امداد رسانی و مراکز فوریت پزشکی و … انلاین باشند.

وی ۷۵% جمعیت شهرستان شفت را روستا نشین خواند و گفت: ما در شهرستان به تناسب موقعیت جقرافیایی هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.

محسنی در ادامه با اشاره اینکه بر اساس گزارش های دستگاه های ذیربط ، در سال ۹۶ تعداد ۱۷ نفر و در سال ۹۷ تعداد ۱۶ نفر بر اثر سوانح رانندگی در شهرستان شفت جان خود را از دست داده اند افزود: محور ملاسرا-شفت با وقوع ۷۴ تصادف در سال جاری آمار بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده است و همین موضوع سبب شد که بهسازی و تعریض این محور پرتردد و اساسی مورد پیگیری ویژه و مستمر مسوولین شهرستان قرار گیرد که عملیات عمرانی آن هم اکنون در حال اجرا است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه در سه سال متوالی برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه های این شهرستان اعتبار پیش بینی و تخصیص یافت افزود : دولت در راستای حفظ حقوق مردم شهرستان شفت و کاهش آسیب های سوانح رانندگی از هیچ کوششی دریغ نمی کند و دستگاه های ذیربط باید نسبت به انجام وظایف قانونی خود اهتمام ویژه داشته باشند .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه در  سالهای  متوالی برای ایمن سازی مدارس حاشیه راه های این شهرستان اعتبار پیش بینی و تخصیص یافت افزود : دولت در راستای حفظ حقوق مردم شهرستان شفت و کاهش آسیب های سوانح رانندگی از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
در پایان این همایش به حاضران در جلسه گواهی شرکت در همایش با امضای دکتر داودی کیاکلایه معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مهندس مونا ابرو فراغ مدیر کل امود اجتماعی استانداری گیلان اهداء شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد