امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 4324
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶ | 2152 بازدید | ارسال توسط :

شخم زمستانه در بیش از ۸۷۵۰ هکتار از شالیزارهای فومن /توزیع۲۱ تن بذر اصلاح شده هاشمی بین کشاورزان فومنی

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان؛محمد رضا ابراهیم زاده رئیس جهاد کشاورزی فومن با اشاره به اینکه بیش از ۲۱تن بذر اصلاح شده هاشمی وخزر بین کشاورزان توزیع شده است گفت:در بیش از ۸۷۵۰ هکتار از شالیزارها شخم زمستانه انجام شده است. با اشاره به اینکه تاکنون دربیش از ۶۳درصداز شالیزارهای فومن شخم اول انجام گرفته […]

شخم زمستانه در بیش از ۸۷۵۰ هکتار از شالیزارهای فومن /توزیع۲۱ تن بذر اصلاح شده هاشمی بین کشاورزان فومنی

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان؛محمد رضا ابراهیم زاده رئیس جهاد کشاورزی فومن با اشاره به اینکه بیش از ۲۱تن بذر اصلاح شده هاشمی وخزر بین کشاورزان توزیع شده است گفت:در بیش از ۸۷۵۰ هکتار از شالیزارها شخم زمستانه انجام شده است.

photo_2017-03-12_01-14-02
با اشاره به اینکه تاکنون دربیش از ۶۳درصداز شالیزارهای فومن شخم اول انجام گرفته است گفت:با اغاز سال زراعی جدید وبا توجه به نزولات جوی مناسب وبرگزاری کلاس های اموزشی وترویجی درمراکز جهاد کشاورزی واستقبال کشاورزان تاکنون در۸۷۵۰ هکتاراز شالیزارهای شهرستان شخم اول انجام گرفته است.
وی از کشاورزان عزیز درخواست کرد به جهت صرفه جویی در اب زراعی وازبین بردن زیستگاه افات خصوصا کرم ساقه خوارنسبت به شخم زمستانه جدیت بیشتری به خرج دهند..

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه  دریکسال گذشته حدود۳۸۰۰ تن انواع کود شیمایی شامل اوره.فسفاته.پتاس.درشهرستان توزیع شده است تاکید کرد؛ازکشاورزان عزیز درخواست داریم با توجه به فرارسیدن سال نو واجرای محدودیت ترافیکی جهت حمل کود نسبت به تهیه کود در اتحادیه های تعاونی روستایی ومراکز توزیع بخش خصوصی اقدام نمایند.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه تا امروز  بیش از ۲۱تن بذر اصلاح شده هاشمی وخزر بین کشاورزان توزیع شده است  گفت:شهرستان فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هکتار اراضی کشاورزی است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد