امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 4 August , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 26 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 39557
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶ | 5911 بازدید | ارسال توسط :

شناسنامه لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان در غالب کتاب تدوین شد

به گزارش صفیرگیلان،سید غلامرضا امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین نسخه اولیه کتاب شناسنامه لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان اظهار داشت: این کتاب در ۴ بخش تدوین شده که بخش نخست آن به مشخصات کلی لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان شامل تاریخ تأسیس، دلایل انتخاب نام یگان و خاستگاه استانی آن […]

شناسنامه لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان در غالب کتاب تدوین شد

به گزارش صفیرگیلان،سید غلامرضا امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین نسخه اولیه کتاب شناسنامه لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان اظهار داشت: این کتاب در ۴ بخش تدوین شده که بخش نخست آن به مشخصات کلی لشگر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان شامل تاریخ تأسیس، دلایل انتخاب نام یگان و خاستگاه استانی آن می‌پردازد.

رئیس ستاد کنگره سرداران، امیران و ۸ هزار شهید گیلان با بیان اینکه در بخش دوم این کتاب به بررسی ماموریت‌های لشگر عملیاتی ۱۶ فدس گیلان در کردستان پرداخته شده است تصریح کرد: بخش سوم شناسنامه لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان مربوط به معرفی رزمندگان گیلان در لشکر ۲۵ کربلا و همچنین یگان‌ها و تیپ‌های دیگر است.

وی در توضیح بخش چهارم شناسنامه لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان گفت: این بخش مربوط به عملیات‌های آفندی یگان در دوران دفاع مقدس، اطلاعات مربوط به هر عملیات شامل مراحل عملیات، محورهای عملیات، مشخصات فرماندهی و مسئولین واحدها، تیپ‌ها و گردان‌های یگان در آن عملیات و همچنین لیست تجهیزات یگان، آمار تلفات، خسارات و غنائم بوده که در قالب جداولی ارائه شده است.

رئیس ستاد کنگره سرداران، امیران و ۸ هزار شهید گیلان خاطرنشان کرد: در کتاب شناسنامه لشگر عملیاتی ۱۶ فدس گیلان نویسنده به فراخور هر عملیات در قالب بخش ضمائم، اسناد، نقشه‌ها، کالک و عکس‌هایی که به هر عملیات مربوط است را ارائه و تشریح کرده است.

امیری از شناسنامه لشکر ۱۶ قدس گیلان به‌عنوان یکی از پژوهش‌های اساسی جنگ در استان یاد کرد و ابراز داشت: این کتاب، بستری برای بسط و گسترش پژوهش‌های یگانی و به‌ویژه پرداختن به نبردهای هر یگان که سراسر درس و حماسه و معرفت است، می‌باشد.

وی با بیان اینکه این کتاب آغازی است برای پرداختن به حوزه‌های دیگر دفاع مقدس و نقش رزمندگان گیلانی در آن دوران عنوان داشت: تدوین کتاب اطلس دفاع مقدس گیلان و یا نبردنگاری رزمندگان گیلان در ایام دفاع مقدس از جمله اقداماتی است که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

به گزارش بسیج, رزمندگان لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان در طول هشت سال دفاع مقدس، در بیش از ۱۱ عملیات آفندی و ده‌ها مأموریت پدافندی با ایثار و فداکاری نقش قابل‌توجهی در حماسه‌سازی‌ها ایفا کردند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد