عباسی با بیان اینکه آیت الله شهید رئیسی در دوران سه ساله خدمت شأن خدمات ارزشمندی را به جا گذاشتند، افزود: شهید رئیسی مدل واقعی مدیریت جهادی در تراز انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان از رشت؛ اسدالله عباسی امروز (یکشنبه) در اجتماع پرشکوه مردم ولایتمدار گیلان در پاسداشت شهدای خدمت آیت الله رئیسی رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان، در محل پیاده راه فرهنگی رشت اظهار کرد: رئیس جمهور شهید چهره‌ای انقلابی و خستگی ناپذیر و عالمی مجاهد بود که با همه وجود مردم را دوست داشت.

وی با بیان اینکه امروز از وجود این بزرگ‌مرد صادق در خدمت‌گزاری به مردم، محروم هستیم، افزود: اینک همه ما در بزرگداشت شهید جمهور جمع شده‌ایم تا با شهدای عرصه خدمت به ویژه رئیس جمهور شهیدمان پیمان ببندیم او که در عمر کوتاه مدیریتی خود توانست اقدامات و دستاوردهای بسیار بزرگی را به یادگار بگذارد.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن خیرمقدم به سردار احمد وحیدی وزیر کشور برای حضور در اجتماع مردم گیلان در پاسداشت شهید آیت الله رئیسی و همراهان ایشان بیان کرد: در حوادث مختلف رئیس جمهور پیگیر مسائل مردم بودند و سردار وحیدی به عنوان وزیر جهادی و مردمی در کنار رئیس جمهور شهید در این حوادث از سیل آستارا، حادثه ناگوار کمپ لنگرود، فوری در استان حضور یافتند و در آتش‌سوزی روستای امام‌زاده ابراهیم(ع) پیگیر جدی موضوع بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: ما آماده حضور رئیس جمهور شهید برای افتتاح پروژه‌ها در گیلان بودیم که بزرگترین آنها راه‌آهن رشت – کاسپین بود که قرار بود در سفر رئیس جمهور شهید بهره برداری شود اما نشد، ضمن اینکه هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین از پروژه های مهم دولت سیزدهم و انقلابی اسفندماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

عباسی با تشریح سایر اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم و انقلابی شهید آیت الله رئیسی در گیلان اظهار کرد: افتتاح پل آستاراچای، ساماندهی لندفیل سراوان که معظلی ۴۰ ساله بود، کاهش آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با احداث تصفیه خانه ها زندان لاکان رشت و صنایع و غیره از جمله این کارهاست.

وی با قول مساعد برای آغاز پروژه راه‌آهن رشت – آستارا بیان کرد: احداث واحد کشتی سازی با بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اسکله گردشگری از دیگر اقدامات اجرایی شده دولت سیزدهم در گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: نرخ بیکاری استان از بالغ بر ۹ درصد امروز به کمتر از هفت درصد رسیده است و تعهد اشتغال استان هم در سال گذشته بیش از ۱۱۴ درصد محقق شد.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۲۷۰ واحد تولیدی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی در گیلان احیاء شده است، افزود: همه برنامه ها مطابق با شعار راهبردی دولت سیزدهم پیش می رود.

استاندار گیلان به دور نخست سفر رئیس جمهور شهید به استان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: همه تعهدت دولت در این سفر به جز مولدسازی برخی از دستگاه‌ها انجام شده است و تسهیلات بانک ها نیز بیش از ۹۲ درصد تحقق یافت.

اجتماع مردم گیلان در پاسداشت شهدای خدمت امروز (یکشنبه) با حضور پرشور و قدرشناسانه قشرهای مختلف مردم در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.

در این مراسم باشکوه مرد، زن و پیر و جوان به پاس خدمت صادقانه و مجاهدانه رئیس جمهور شهید آمده بودند و اجرای سرود و مداحی در فراغ شهید جمهور از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  • نویسنده : تنظیم،زلیخا صفری راسته کناری