امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 26963
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷ | 2111 بازدید | ارسال توسط :

شیرین شدن کام جوانان تحصیل کرده روستایی صومعه سرایی با تولید فراورده های عسل

به گزارش صفیر گیلان؛احمد پادیاب با بیان اینکه پیش بینی می شود ۷۱زنبوردار صومعه سرائی امسال ۳۰تن عسل بهاره برداشت و به بازار مصرف عرضه کنند،گفت: تولید عسل در این شهرستان نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است. وی افزود: رشد گل و گیاه بیشتر و بهتر با توجه به شرایط آب و […]

شیرین شدن کام جوانان تحصیل کرده روستایی صومعه سرایی با تولید فراورده های عسل

به گزارش صفیر گیلان؛احمد پادیاب با بیان اینکه پیش بینی می شود ۷۱زنبوردار صومعه سرائی امسال ۳۰تن عسل بهاره برداشت و به بازار مصرف عرضه کنند،گفت: تولید عسل در این شهرستان نسبت به سال گذشته ده درصد افزایش یافته است.

وی افزود: رشد گل و گیاه بیشتر و بهتر با توجه به شرایط آب و هوایی بهار امسال، یکی از دلایل مهم افزایش تولید عسل در صومعه سرا است.

پادیاب ادامه داد: علاوه بر افزایش کمی عسل در صومعه سرا امسال شاهد افزایش کیفی این محصول نیز هستیم.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش تولید فراورده های زنبور عسل همچون ژل رویال و برمو برای زنبورداران این شهرستان افزود: یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال تسهیلات بانکی برای توسعه زنبورداری در شهرستان صومعه سرا پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: فروش فراورده های عسل بازار مطلوبی دارد و به همین دلیل گرایش جوانان تحصیلکرده روستایی به تولید این محصولات افزایش یافته است.

وی افزود: برنامه داریم با حمایت از تولید عسل و فراورده های این محصول جوانان بیشتری را در این شهرستان مشغول به تولید کنیم تا ضمن افزایش درآمد خانوارهای خود بتوانند به افزایش تولید عسل صومعه سرا بپردازند.

 

//ایسنا

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد