مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: پس از صدور اخطار وعدم رعایت الگو از سوی ادارات، نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام خواهد و وصل مجدد منوط به تعهد بالاترین مقام دستگاه می‌باشد و در صورت تکرار موضوع اسامی از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ مسعود صادقی خمامی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از صدور ۳۰۰ اخطار قطع برق برای ادارات و سازمان‌های دولتی استان که الگوی صحیح مصرف برق را در دوران اوج بار رعایت نکردند خبر داد.

وی ضمن تشکر از مدیران ادارات، سازمانها و دستگاه‌های اجرایی که همکاری بسیار خوبی در مصرف بهینه انرژی برق دارند خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم با استانداری صورت پذیرفته و اکیپ‌هایی در استان گیلان مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی را کنترل و نظارت می‌کنند.

مدیرعامل توزیع برق گفت: از شروع اجرای برنامه‌های گذر از پیک تابستانه تاکنون ۳۰۰ فقره اخطار قطع برق برای ادارات و دستگاههای اجرایی پرمصرف استان صادر شده است و اقدامات قانونی لازم جهت برخورد باسازمانهایی که الگوی مصرف را رعایت نکرده‌اند اعمال می‌شود.

صادقی خمامی ضمن اشاره به دستورالعمل‌های ارسالی از سوی شرکت توانیر مبنی بر پایش مصرف برق ادارات و دستگاه‌ها افزود: این مشترکین ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری وهمچنین کاهش مصرف به میزان ۷۰ درصد در ساعت غیر اداری هستند.

وی تاکید کرد: پس از صدور اخطار وعدم رعایت الگو از سوی ادارات، نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام خواهد و وصل مجدد منوط به تعهد بالاترین مقام دستگاه می‌باشد و در صورت تکرار موضوع اسامی از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: با کنترل‌پذیر کردن مشترکین از راه دور، قابلیت اعمال محدودیت بار مصرفی برای مشترکین پر مصرف در ایام پیک فراهم می‌شود که می‌تواند کمک بسزایی به پایداری شبکه وعدم قطع برق سایر مشترکین بالاخص مشترکین خانگی داشته باشد.

وی گفت: با توجه به محدویتهای تولید برق در کل کشور، رعایت الگوی مصرف برق از سوی ادارات و سازمان‌ها از جمله حذف وسایل غیرضرور برقی، بهره گیری از دیزل ژنراتورها، استفاده بهینه و کاهش مصرف سیستمهای سرمایشی در ساعات اوج بار، باید با جدیت صورت پذیرد.

مسعود صادقی خمامی تاکید کرد: باتوجه به هماهنگی صورت پذیرفته از سوی وزارت نیرو در سطح کلان و همچنین استانداری گیلان، ساعات کار اداری استان به منظور کاهش پیک مصرف روزانه برق تغییر یافته و این مهم در کنار رعایت صحیح الگوی مصرف توسط سازمانها و ارگانهای مختلف در ساعات اداری، کمک شایان توجه‌ای به پایداری شبکه‌های برق می‌کند.