امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 26 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ - 20 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 49270
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, اقتصادی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱ | 31 بازدید | ارسال توسط :
فرماندار رشت، تاکید کرد؛

ضرورت تمرکز شهرداری ها بر ایجاد درآمد پایدار

صفیر گیلان؛شهرداران و اعضای شوراهای شهر باید تمام توان و ظرفیت خود را در زمینه ایجاد درآمد پایدار برای شهرها متمرکز کنند.

ضرورت تمرکز شهرداری ها بر ایجاد درآمد پایدار
به گزارش صفیر گیلان؛ علی فتح اللهی با حضور در شهرداری های سنگر و خشکبیجار و دیدار با اعضای جدید شورای شهر و سرپرست شهرداری این دو شهر، ضمن تبریک انتخاب شان از طرف مردم، اظهار داشت: شهرداری ها منابع درآمدی پایدار ندارند و بیشتر درآمد آنها از محل عوارض های قانونی ساخت و ساز و صدور پروانه است، بنابراین اعضای شورای شهر و شهرداران باید از همه ظرفیت های مغفول مانده قانونی برای کسب درآمد و ارتقای خدمات و عمران شهری بهره بگیرند.
وی افزود: شهرداری ها می توانند در هرمنطقه متناسب با مزیت هایی ‌که برای کارهای عمرانی، تولید و حوزه اقتصادی وجود دارد با جدیت کار کنند تا منبع درآمدی برای خود تعریف کنند.
علی فتح اللهی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی دقیق جهت انجام کارهای ماندگار در سطح شهر توسط شهردارها، افزود: هر برنامه توسعه ای باید متکی با اسناد و نقشه های مناسب باشد در غیر این صورت ساخت و سازها نامتناسب خواهد بود و علاوه بر ضرر و زیان بالا مشکلات دوچندان می شود.
نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان اینکه در نوشتن طرح ها باید افق بلند مدت را در نظر بگیریم‌، گفت؛ باید با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه شهری و درآمدزایی پایدار تلاش کرد.
وی به شرایط اقتصادی کشور بدلیل تحریم های دشمنان اشاره کرد و افزود: این شرایط سخت فرصتی است تا مدیران با تلاش جهادی بتوانند موقعیت های مناسبی را برای اقتصاد کشور رقم بزنند.
فرماندار رشت با اشاره به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری گفت: واگذاری امور به مردم و انجام کارها بدست خود آنها به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.
بازدید از پروژه ساماندهی بوستان ۱۵ خرداد شهر، المان های ورودی شهر و پارک بانوان از جمله پروژه ها  شهر سنگر بود که فرماندار رشت از نزدیک به بررسی آن پرداخت.
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد