امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 16 October , 2021
امروز : شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰ - 10 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 15596
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲ | 2156 بازدید | ارسال توسط :

طرح های سالمسازی سواحل گیلان جهت ایجاد رفاه عمومی و نشاط اجتماعی

 به گزارش صفیر گیلان صبح امروز جلسه ساماندهی و مدیریت سواحل گیلان در سالن اجتماعات استانداری به ریاست حجت شعبان پور برگزار شد. در این نشست معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اهمیت سواحل در رونق گردشگری و توسعه اشتغالزایی ،ساماندهی سواحل را مورد تاکید قرار داد و گفت: پرداختن به موضوعاتی همچون مراکز تفرجگاهی […]

طرح های سالمسازی سواحل گیلان جهت ایجاد رفاه عمومی و نشاط اجتماعی

 به گزارش صفیر گیلان صبح امروز جلسه ساماندهی و مدیریت سواحل گیلان در سالن اجتماعات استانداری به ریاست حجت شعبان پور برگزار شد.

در این نشست معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اهمیت سواحل در رونق گردشگری و توسعه اشتغالزایی ،ساماندهی سواحل را مورد تاکید قرار داد و گفت: پرداختن به موضوعاتی همچون مراکز تفرجگاهی دریایی و شناگاه ها، تلاشی ارزشمند برای رونق این صنعت در گیلان است.

وی با بیان اینکه گیلان از ۹شهرستان ساحلی برخوردار است که طرح سالمسازی آنها در خور گیلانیان و گردشگران این استان نیست،به تخصیص ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات فنی اعتباری برای ساخت و تجهیز طرح های مذکور اشاره کرد و افزود: هم اکنون برای ۳شهرستان آستارا،انزلی و لنگرود ؛بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی گیلان بعنوان متولی انتخاب شده و اجرای طرح با رعایت کامل قوانین و مقررات مورد بررسی و اقدام قرار دارد.

شعبان پور توجه به ضرورت های زیست محیطی،طبیعی و زیرساختی را مورد تاکید قرار داد و اذعان کرد: استفاده از سازه های چوبی و سایر مصالح همسو با طبیعت از تاکیدات استاندار محترم برای اجرای طرح های ساحلی و تالابی به شمار می آید.

معاون عمرانی استاندار گیلان هدف از اجرای طرح های سالمسازی مذکور را ایجاد رفاه عمومی و نشاط اجتماعی خواند و اذعان کرد: توجه به قوانین،بخشنامه ها و تبصره های موجود در تمامی مراحل اجرای طرح مورد نظارت قرار می گیرد.

این مقام مسئول همچنین به اقدامات صورت گرفته درخصوص صیانت از تالاب انزلی طی مدت اخیر اشاره نمود و با تقدیر از اداره کل حفاظت از محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در برخورد با متصرفین به حریم سواحل و تالاب های گیلان، خواستار رفع آثار باقی مانده از خلع ید در مناطق مذکور شد.

شعبان پور به سایه بان ها و شناورهای غیرمجاز سواحل گیلان نیز اشاره کرد و خاطرنشان نمود:در راستای ساماندهی شناور و سایه بان های موجود،طرح پلاک گذاری  و کددار نمودن آنها با جدیت دنبال خواهد شد تا تهدیدهای احتمالی به فرصتی برای توسعه گردشگری ساحلی مبدل شود.

بررسی چند طرح سالمسازی و بحث و بررسی در جهت کیفی سازی داده ها پایان بخش این نشست بود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد