امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 40559
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱ | 199922 بازدید | ارسال توسط :

عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود

نشست شهردار رشت با مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد.

عمارت تاریخی شهرداری رشت مرمت می شود

به گزارش صفیر گیلان؛در دیدار سید محمد احمدی شهردار رشت با مدیرکل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در زمینه حفظ و مرمت بناهای تاریخی شهر که نشانگر هویت و اصالت مردمان آن است ، بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار شهردار رشت با بیان اینکه همه ما دارای تعلق خاطر نسبت به شهر رشت هستیم ، گفت : فارغ از جایگاه حقوقی که عهده دار اجرای تکالیف آن هستیم ، به عنوان شهروند وظیفه ای در قبال فرهنگ و هنر شهرمان داریم و باید برای پویایی هر چه بیشتر آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در نگهداری از ابنیه تاریخی شهر ، تصریح کرد : نباید برای کمبودها و مشکلات موجود ، به دنبال مقصر باشیم بلکه هر کدام بنا به وظیفه ای که بر عهده داریم باید برای رفع موانع همت کنیم.

شهردار رشت با یادآوری پیشینه فرهنگی غنی شهر تاکید کرد : قطعا شهرداری رشت در کنار خدمت رسانی به شهروندان وظیفه ایجاد نشاط، ارتقا فرهنگ و هنر و توسعه گردشگری را بر نیز عهده دارد.

احمدی با اشاره به اینکه شهرداری با جدیت گام های موثری در زمینه تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بر خواهد داشت ، اعلام کرد: در اولین گام و در کوتاهترین زمان ممکن عملیات مرمت و بهسازی عمارت شهرداری رشت و همچنین ساختمان تاریخی سازمان فرهنگی مجاور مجتمع خاتم الانبیا(ص) آغاز می شود.

وی همچنین از تشکیل ستاد گردشگری در شهرداری رشت با هدف توسعه گردشگری در این شهر خبر داد.

رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به تمام تلاش ها و اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری و ارتقا فرهنگ این شهر ، خواستار توجه بیشتر به جهت گیری های صحیح با دیدگاه علمی و تخصصی به این موضوع شد.

وی در ادامه توسعه فعالیتهای شهر خلاق و برندسازی در این زمینه را عاملی مهم در توسعه گردشگری برشمرد و خاطر نشان کرد : با تشکیل کارگروه های تخصصی و بهره مندی از توان علمی افراد متخصص ، می توان به دستاوردهای بیشتر و موثرتری دست یافت.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد