امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 31 July , 2021
امروز : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ - 22 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 46378
  پرینتخانه » اخبار, ایران, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰ | 16 بازدید | ارسال توسط :
رسیدن اصلاح طلبان به اجماع برای حمایت از یک کاندیدا

فشار پدرخوانده‌های اصلاح طلبان برای کناره‌گیری همتی/ فتنه پیش از انتخابات در جهت کاهش مشارکت

برخی اخبار حاکی از این است که پدرخوانده های جریان اصلاح طلب به دنبال فشار بر همتی برای کناره‌گیری وی از رقابت های انتخابات هستند.

فشار پدرخوانده‌های اصلاح طلبان برای کناره‌گیری همتی/ فتنه پیش از انتخابات در جهت کاهش مشارکت

صیر گیلان؛ محسن مهرعلیزاده یکی از دو  کاندیدای جبهه اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری، صبح امروز به نفع عبدالناصر همتی دیگر کاندیدای این جبهه انصراف داد.

رسیدن اصلاح طلبان به اجماع برای حمایت از یک کاندیدا در روزهای گذشته مهمترین دستور کار این جناح بود که علی رغم برگزاری جلسات متعدد به نتیجه مطلب نرسید؛ برخی گروه‌های اصلاح‌طلب حاضر به حمایت از همتی نشدند ولی برخی دیگر نظیر کارگزاران و افراد و اشخاصی مثل بهزاد نبوی پشت سر همتی قرار گرفتند.

با برگزاری آخرین جلسات مشورتی در میان این گروهها و پس از اینکه اقبال کمی به مهرعلیزاده شد، وی از این رقابت‌ها به نفع همتی کناره گیری کرد هرچند عدم اتفاق نظر روی همتی نیز به انشقاق در میان گروه‌های اصلاح‌طلب انجامید.

پس از انصراف مهرعلیزاده، برخی بزرگان اصلاح‌طلبان نظیر سید محمد خاتمی نیز با صدور بیانیه‌ای از کناره‌گیری وی به نفع همتی تقدیر کردند اما همزمان برخی پدرخوانده‌های جریان اصلاحات به دنبال برنامه دیگری مبنی بر فشار به عبدالناصر همتی برای کناره گیری از رقابت‌ها هستند.

هدف اصلی از این فشار، تاثیر گذاشتن بر میزان مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای است و این افراد که پیش از این نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای کاهش میزان مشارکت تلاش می‌کردند، سعی دارند تا با کنار رفتن کاندیدای جناح اصلاح‌طلب این هدف را محقق سازند.

این در حالیست که میزان مشارکت مردم طبق آمارهای معتبر نسبت به ماه‌ها و هفته‌های گذشته بیشتر شده و در حال حاضر میزان مشارکت بیش از ۵۰ درصد برآورد می‌شود.

هرچند احتمال اینکه عبدالناصر همتی بازی در زمین طراحی شده توسط این جناح رادیکال را بپذیرد کم است ولی تجربه سال‌های گذشته خصوصا انتخابات ۸۸ نشان می‌دهد پدرخوانده‌های جناح اصلاح طلب این بار به دنبال فتنه دیگری قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هستند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد