امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 21478
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶ | 3135 بازدید | ارسال توسط :

فیبرنوری بر روی ۶ خط انتقال و فوق توزیع نصب می شود

به گزارش صفیر گیلان؛«مهندس بیژن» مجری طرح خطوط معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه نصب فیبرنوری گفت: پروژه نصب فیبرنوری با استفاده  از نظرات و کارشناسی های انجام شده در معاونت های بهره برداری و طرح و توسعه بر روی خطوط اولویت¬بندی شده طرح جامع مخابراتی اجرا خواهد شد. […]

فیبرنوری بر روی ۶ خط انتقال و فوق توزیع نصب می شود

به گزارش صفیر گیلان؛«مهندس بیژن» مجری طرح خطوط معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه نصب فیبرنوری گفت: پروژه نصب فیبرنوری با استفاده  از نظرات و کارشناسی های انجام شده در معاونت های بهره برداری و طرح و توسعه بر روی خطوط اولویت¬بندی شده طرح جامع مخابراتی اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه عملیات احداث خطوط فیبر نوری شامل تامین تجهیزات، نصب و سیم کشی می باشد، افزود: تامین تجهیزات و انتخاب پیمانکار اجرایی پروژه انجام شده و عملیات اجرایی نصب سیم محافظ OPGW  بر روی برخی از خطوط انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای گیلان به طول تقریبی ۴۷ کیلومتر طی روزهای آتی انجام خواهد شد.
مجری طرح خطوط با بیان اینکه فیبر نوری بستر لازم برای تبادل سریع و باکیفیت اطلاعات را مهیا می کند، گفت: پروژه نصب فیبرنوری بر روی خط ۶۳کیلوولت نفوت-صومعه سرا به طول ۷ کیلومتر، خط ۶۳ کیلوولت رشت شمالی-مقدم به طول ۱۱ کیلومتر، خط ۶۳ کیلوولت بی بی حوریه-کاویان به طول ۱۰ کیلومتر، خط ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی-نیروگاه گیلان به طول ۱۱ کیلومتر، خط ۶۳ کیلوولت سیادتی-نفوت به طول ۷ کیلومتر و خط ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده پست فشتال سیاهکل به طول ۱ کیلومتر اجرا خواهد شد.
وی در خصوص اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق گفت: دریافت اطلاعات از نیروگاه‌ها و پست‌های در دست بهره‌برداری، ضرورت اتوماسیون شبکه توزیع و فوق توزیع به خصوص در مناطق حساس شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، برنامه‌ریزی دقیق به منظور بهره‌برداری صحیح از پست‌ها و نیروگاه‌ها و اعمال هماهنگی و کنترل فرکانس شبکه چه در بخش تولید و چه در بخش انتقال از اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق می باشد.
مجری طرح خطوط افزود: مانیتورینگ شبکه انتقال و فوق توزیع، برقراری ارتباط بین دیسپاچینگ فوق توزیع اصلی با سایر دیسپاچینگ‌های فرعی، برقراری ارتباطات به منظور پوشش مخابراتی و اتصال آن‌ به کلیه دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای و دیسپاچینگ ملی و افزایش بهره‌وری از طریق انتقال اطلاعات از دیگر اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق می باشد.
بیژن ابراز امیدواری کرد که با اجرای پروژه نصب فیبرنوری بر روی خطوط و انتقال داده با سرعت بالا و ایجاد بستر مناسب، نتایج چشمگیر در پیشبرد اهداف شرکت حاصل شود.
گفتنی است که پیمانکار این پروژه شرکت اصلان نیرو بختیاری و مشاور پروژه شرکت موننکو می باشد و مبلغ لازم برای اجرای این پروژه، حدود  ۳.۳۰۲.۹۷۰.۰۰۰  ریال برآورد شده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد