معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در حوزه بانوان توانمند شهری و روستایی گفت: باید ظرفیت‌های بانوان شناسایی شود.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ حسین مصطفی پوردر سومین نشست مشاوران بانوان فرمانداری‌های شهرستان‌های گیلان، ضمن قدردانی از مشارکت بانوان در امور فرهنگی، اظهار داشت: فعالیت فرهنگی بانوان در این حوزه با وجود امکانات و اعتبارات حداقلی نمونه‌ای بارز از بهره‌وری است.

وی با اشاره به لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی جامع در حوزه بانوان توانمند شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: باید ظرفیت‌های بانوان در حوزه‌های مختلف شناسایی شود که داشتن بانک اطلاعاتی درست در این زمینه بسیار تاثیرگزار است.

مصطفی پور با بیان اینکه مشاوران بانوان از ظرفیت‌های شهرستانی برای پیشبرد اهداف نظام و دولت استفاده کنند، ادامه داد: هر شهرستان می‌تواند چند اولویت اصلی را با محورها و موضوعات روز جامعه پیش ببرند.

معاون استاندار گیلان با تاکید بر اینکه دشمن به روی نوجوانان و دختران کشورمان سرمایه گذاری کرده است، افزود: در طی این سال‌ها نتوانستیم فرهنگ و آداب و رسوم ارزش‌های ایرنی اسلامیمان را به این نسل‌ها انتقال دهیم.

وی جامعه هدف برنامه‌های فرهنگی را جمعیت خاکستری دانست و تاکید کرد: اگر بتوانیم دختران جوان و نوجوان را که فرزندان این کشور هستند و اسیر تبلیغات پر هزینه دشمن شده‌اند را جذب کنیم کار مهمی صورت داده‌ایم.

مصطفی‌پور کار فرهنگی را پرهزینه‌تر از کارهای عمرانی عنوان کرد و ادامه داد: باید بیشتر به موضوعات روز و جوانان و نوجوانان جامعه بپردازیم و برای بانوان ایران اسلامی برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم.