به گزارش پایگاه بری تحلیلی صفیر گیلان؛ با حضور رئیس و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان جلسه مشترک با میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در تاریخ در محل سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

شراره کاوسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این جلسه با بیان این که ۱۸ درصد از شاغلین ادارات استان بیش از ۲۵ سال سابقه دارند، گفت: باتوجه‌به اینکه عمده این شاغلین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین‌تر هستند طی ۵ سال آتی بازنشسته خواهند شد.

وی با تأکید بر لزوم توجه جدی در اختصاص سهمیه استخدامی به گیلان در برنامه هفتم توسعه، خاطرنشان کرد: بیشتر نیروهایی که طی سال‌های آتی بازنشسته می‌شوند شاغل در دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند آموزش‌وپرورش، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، امور مالیاتی، شهرداری رشت، ثبت‌اسناد، استانداری و شیلات هستند.

ضرورت ابلاغ ساختار اداری شهرستان تازه‌تأسیس خمام و درخواست تفویض اختیار در زمینه ساختار سازمانی و نیروی انسانی به شورای راهبری توسعه مدیریت در استان‌ها از دیگر مواردی بود که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در دیدار با رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به آن اشاره کرد.