امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 28 September , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 3 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 49387
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), اسلایدر, ایران تاریخ انتشار : 22 شهریور 1400 - 13:02 | 213 بازدید | ارسال توسط :
سرپرست سازمان تامین اجتماعی :

“ما می‌توانیم” را در سازمان تامین اجتماعی احیا می‌کنیم

میرهاشم موسوی سرپرست جدید تامین اجتماعی با تاکید بر رعایت تحقق عدالت اجتماعی در تمامی برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی بر احیاء شعار ما میتوانیم با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی کارکنان و مشارکت جمعی تاکید گردید .

“ما می‌توانیم” را در سازمان تامین اجتماعی احیا می‌کنیم
صفیر گیلان؛جلسه شورای معاونین سازمان تامین اجتماعی با حضور میرهاشم موسوی سرپرست جدید این مجموعه برگزار و در آن بر احیاء شعار ما میتوانیم با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی کارکنان و مشارکت جمعی تاکید گردید .

وی گفت: اساس تامین اجتماعی در جمهوری اسلامی تحقق عدالت است و این موضوع در کشور ما یک اصل اولویت دار محسوب می شود. لذا در هر تحول در این سازمان تحقق عدالت را پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: سه محور اصلی تعیین کرده‌ایم تا به وسیله آن سیستم راهبری شود و همچنین برنامه‌ها و اقدامات مورد ارزیابی قرار گیرد. این محورها “تحول”، “عدالت” و” اعتماد” است.

موسوی با بیان اینکه محور تحول را در “تحول در چشم انداز”، “تحول در جهت گیری‌ها و سیاستها” و” تحول در روندها و اقدامات اجرایی” تعریف کردیم، گفت: از تمامی متخصصان چه در داخل سازمان و موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی و خارج از سازمان کمک می‌گیریم تا افق آینده این مجموعه را بازطراحی کنیم. ممکن است برخی از تحول‌ها در جهت‌گیری‌ها و سیاستها مربوط به اسناد بالادستی، دولت و مجلس باشد که حتماً با آنها تعامل خواهیم داشت. همچنین تحول در روندها و اقدامات اجرایی را نیز دنبال می‌کنیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه آخرین و جدیدترین نسخه در سطح کلان در حوزه رفاه و تامین اجتماعی، نظام چندلایه است، اظهار داشت: وظایف این سازمان در این نظام مشخص است و چالش‌ها معلوم است، از این رو باید به مسئولیت خود توجه کافی کنیم.

موسوی با تاکید بر رعایت تحقق عدالت اجتماعی در تمامی برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: باید بیمه‌شدگان، کارفرمایان و بازنشستگان به آنچه که شایسته آن هستند، برسند. برای این منظور زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری که ما را به عدالت می‌رساند را تکمیل خواهیم کرد.

وی اعتماد را از دیگر اولویت‌های خود در سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: لازم است ضرایب کارایی و اثربخشی را به نحوی بالا ببریم که اعتماد حاصل شود. شعار را به عمل تبدیل می‌کنیم تا رضایت و در پی آن اعتماد شکل گیرد. رضایت مولد اعتماد و سرمایه اجتماعی می‌شود.

ایشان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از دانش مدیران قبلی و کارشناسان بهره بگیریم، گفت: براساس خرد جمعی تصمیم گیری خواهیم کرد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: بزودی با هر معاونت و واحد جلسات تخصصی برگزار خواهد شد و در این جلسات به بررسی ۶ محور اساسی برای تدوین برنامه تحول در هر حوزه می‌پردازیم. از مدیران انتظار می‌رود آخرین وضعیت هر حوزه را مشخص و فرصت‌ها، تهدیدها، نقاط قوت و ضعف آن‌ها را تبیین کنند. در محور دوم، آخرین وضعیت هر بخش نسبت به برنامه مصوب تعیین شود. محور سوم، چالش‌های اولویتدار و مسائل اصلی و در محور چهارم برای رفع آنها برنامه و راه‌حل تعریف شود. برای محور پنجم نیز برش‌های استانی چالش‌ها و اولویتها ارائه شود.

وی همچنین به عنوان آخرین محور موضوع آینده‌نگاری و نگاشت آینده را در سازمان تامین اجتماعی موضوع بسیار مهمی دانست و گفت: موضوع تامین اجتماعی با امنیت ملی گره خورده است و باید آینده نگاری در بخش‌های مختلف را مرور کنیم.

در پایان جلسه ایشان حضور عملیاتی و عدم غفلت از استان‌ها و همراهی بیشتر با حوزه عمل را از مدیران ستادی مطالبه و خواستار شدند.

در این جلسه همچنین معاونین و مدیران حاضر، به ارائه گزارش پرداختند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد