صفیر گیلان/در خصوص فعالیت گشت ارشاد گفت: ما گشت ارشاد نداریم و فقط گشت‌های انتظامی برابر قانون برای برخورد با جرائم، قتل، سرقت، هنجارشکن اخلاقی و اجتماعی داریم. گشت ارشاد برای دیگر سازمان‌های فرهنگی است؛ ما گشت‌های انتظامی داریم و برای هنجارشکنی اعمال قانون می‌کنیم.

صفیر گیلان/  سردار قاسم رضایی، در حاشیه سفر به گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل جاذبه‌های طبیعی و موهبت‌های الهی و مردم مهمان دوستی که دارد همواره مورد استقبال گردشگران و مسافران است.

وی با اشاره به روحیه انقلابی مردم گیلان با وجود هشت‌هزار شهید، افزود: مجموعه در حوزه‌های کاری دغدغه مردم بر اساس قانون ملاک کار ماست که ترافیک، سرقت، برخورد با جرائم و… از جمله این دغدغه‌هاست؛ ما هم به مطالبات مردم احترام می‌گذاریم و برابر قانون مکلف به اجرا هستیم.

سردار رضایی با بیان اینکه نیروی انتظامی گیلان از استان‌های موفق در حوزه‌های مختلف بوده ولی کافی نیست در خصوص اهداف سفر به این استان گفت: در سفر به گیلان جلسات متعددی داشتیم و در جلسات امروز امور رصد، پیگیری و هدفگذاری می‌شوند.

جانشین فرمانده فراجا با اشاره به اینکه همگرایی خوبی بین مدیران استان با مجموعه انتظامی وجود دارد، بیان کرد: در گیلان همکاری و تعامل خوب بین تشکل‌های مردمی و اصناف با پلیس وجود دارد که کمک‌کننده است؛ یکی از مطالبات جدی مردم در کشور و استان از مسافران این است که با توجه به گردشگرپذیر بودن، رعایت قوانین و مقررات را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: مردم این استان همانند مردم کشور ما بسیار مقید به اصول خانواده‌ هستند؛ خصوصا حجاب که قبل از انقلاب بوده و بعد از انقلاب تقویت شده، چون انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود؛ اتفاقاتی که سال گذشته افتاد و منجربه سوءاستفاده معاندین و مزدوران داخلی و آزار مردم شد، مردم و برخی سازمان‌ها و خصوصا نیروی انتظامی را مقابل هم قرار داد.

سردار رضایی با اشاره به ارائه طرح عفاف و حجاب به استان‌ها، گفت: این طرح در شهرهای مختلف ارائه شده و تمام مأمورین مکلف و موظف شدند تا به آنان که رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند. طی ۱۰ روز گذشته که این اقدام قانونی اجرایی شده بیش از ۹۹ درصد از افرادی که حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کردند، به تذکر پلیس تمکین کردند، کمتر از یک درصد آنهایی بودند که رعایت نمی‌کردند. پلیس مکلف است قانون را اجرا کند. بخشی از اینها دستگیر شدند و بخشی در مسیر اظهار پشیمانی کردند و بخشیده شدند و بخشی واقعا معاند بودند و مزدوری می‌کردند زیرا اسنادی کشف شد که در ازای دریافت مبالغی اقدام به ترویج بی حجابی می‌کردند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: مردم ایران و گیلان، معتقد و غیرتی هستند و نجابت دارند و اجازه جولان به هنجارشکنان نمی‌دهند. برای مجموعه انتظامی هنجارشکنی فرقی ندارد که مربوط به حجاب و عفاف یا سرقت و ناهنجاری‌های دیگری باشد، همانطور که در چارچوب قانون با اشرار و قاچاقچیان برخورد می‌کند با هنجارشکنان عفاف و حجاب هم برخورد می‌کند و به عبارتی نادیده گرفتن قانون خط قرمز ماست.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی چون از مردم، برای مردم و در خدمت مردم است برابر قانون با هنجارشکنان برخورد می‌کند؛ اگر کسی بخواهد با مامور مقابله کند، برخورد سخت‌تری با آن ابلاغ و پیش بینی شده، لذا شکست‌خورده‌های سیاسی که خود مزدور بودند بدانند هیاهوهای آنها هیچ خدشه‌ای بر ماموریت‌ها و وظایف ما نخواهد داشت و نمی‌توانند از این موارد سوءاستفاده کنند زیرا با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

سردار رضایی ادامه داد: در حوزه استان گیلان اقدامات خوبی در سواحل شده و طی بازدیدی که داشتیم و با برخی از مسافرین صحبت کردیم عموما رضایت داشتند، جا دارد از همه مسافرین و مهمانان عزیز که قوانین و مقررات را رعایت می‌کنند تشکر و قدردانی کنیم.

وی در خصوص فعالیت گشت ارشاد گفت: ما گشت ارشاد نداریم و فقط گشت‌های انتظامی برابر قانون برای برخورد با جرائم، قتل، سرقت، هنجارشکن اخلاقی و اجتماعی داریم. گشت ارشاد برای دیگر سازمان‌های فرهنگی است؛ ما گشت‌های انتظامی داریم و برای هنجارشکنی اعمال قانون می‌کنیم.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری
  • منبع خبر : ایسنا