به گزارش صفیر گیلان،محمدرضا محسنی صبح امروز در جلسه هماهنگی ساخت مسکن محرومین کمیته امداد این شهرستان با اشاره به نشست خود با محمدی مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت : این جلسه برای تسریع روند اجرای ساخت ۲۰ واحد مسکن روستایی در شفت برگزار می شود. فرماندار شفت با بیان اینکه یکی از ماموریت […]

به گزارش صفیر گیلان،محمدرضا محسنی صبح امروز در جلسه هماهنگی ساخت مسکن محرومین کمیته امداد این شهرستان با اشاره به نشست خود با محمدی مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت : این جلسه برای تسریع روند اجرای ساخت ۲۰ واحد مسکن روستایی در شفت برگزار می شود.
فرماندار شفت با بیان اینکه یکی از ماموریت های کمیته امداد امام خمینی (ره) ساخت مسکن برای محرومین است افزود : متاسفانه ۳۷ درصد جمعیت این شهرستان تحت پوشش کمیته امداد هستند و برای توانمند سازی این خانوارها باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۱ هزار نفر از جمعیت ۵۸ هزار نفری شفت تحت پوشش نهادهای کمیته امداد و بهزیستی هستند افزود : داشتن خانه و مسکن می تواند در توانمندسازی مددجویان موثر باشد.
محسنی در ادامه با بیان اینکه بخشداران با همکاری دهیاران باید تا پایان ماه گزارش مشارکت خیرین برای اهدای زمین این واحدهای مسکونی را به فرمانداری منعکس کنند افزود : ادارات گاز ، برق ، آب و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وظیفه دارند مقدمات لازم برای تسریع در انجام این پروژه را فراهم کنند.
راه اندازی اولین خانه هلال در شفت در روستای کوزان
محمدرضا محسنی گفت : اولین خانه هلال با هدف آموزش امداد اولیه به خانوارهای روستایی در کوزان این شهرستان راه اندازی شد.
فرماندار شفت با اشاره به اینکه راه اندازی این خانه ها می تواند در مواقع بحران احتمالی تاثیرگذار باشد افزود : با رایزنی هایی که با مسوولین هلال احمر داشته ایم قرار است به زودی تا خانه ی هلال روستاهای شالده و والیسرا افتتاح شود.
وی افزود : خانه های هلال با کمک جوانان و اهالی می تواند در مواقع بحران تا رسیدن تیم های تخصصی ، امداد و خدمات اولیه را به حادثه دیدگان ارایه کند.