نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مجلس خبرگان رهبری تشریفاتی نیست و در قانون اساسی مهم‌ترین مجلس است و باید جایگاه آن را به درستی معرفی کنیم

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان،آیت‌الله «رضا رمضانی»، شامگاه پنج‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳ در نشست با رابطین دفتر خود در شهرستان‌های استان گیلان که در حسینیه ایثار و شهادت رشت برگزار شد، اظهار کرد: قانون‌مداری و اخلاق‌مداری در انتخابات بسیار مهم است و نباید این دو رکن آسیب ببیند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در عرصه انتخابات با هزینه کم و رای پاک توانستیم فعالیت‌های خود را انجام دهیم که از این بابت بسیار خوشحال هستیم، تصریح کرد: باید ضرورت شرکت در انتخابات تبیین شود و مقام معظم رهبری سکان‌دار جهاد تبیین در عرصه انتخابات بودند.
وی در ادامه به ماه مبارک رمضان و فضیلت روزه این ماه مبارک اشاره و تصریح کرد: انسان با روزه گرفتن زمینه صفای روح و باطن خود را فراهم می‌کند.
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در تمدن اسلامی افراد باید نگاه مصلحانه و مشفقانه داشته باشند، خاطرنشان کرد: برای فقرزدایی در جامعه باید راهبرد داشت و مقدمات آن را فراهم کرد و حاکمیت باید مقدمات زدودن فقر را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه نود درصد ثروت عالم برای ده درصد جمعیت جهان قرار داده شده و ده درصد ثروت عالم برای نود درصد جمعیت دنیا قرار گرفته که به معنای استثمار و چپاول است، اضافه کرد: یک میلیارد کودک در دنیا از سوء تغذیه رنج می‌برند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مجلس خبرگان رهبری تشریفاتی نیست و در قانون اساسی مهم‌ترین مجلس است و باید جایگاه آن را به درستی معرفی کنیم.
وی با اشاره به اینکه نسل امروز نسبت به ما مطالبه‌گر است، از این رو ارتباط با جوانان باید بیشتر شود، خاطرنشان کرد: حضور اعضای مجلس مجلس خبرگان گیلان در کنار یکدیگر، وحدت جمعی را فراهم می‌کند.
آیت‌الله رمضانی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار کرد: مشارکت مردمی در همه زمینه‌ها ضریب امنیت را بالا می‌برد.
وی با بیان اینکه اگر برای مردم در سرمایه‌گذاری اطمینان ایجاد کنیم اقتدار نظام بالا می‌رود، خاطرنشان کرد: مردم کشور خود را دوست دارند و به دنبال ایران قوی هستند؛ در این زمینه مسئولین هم برای رفع مشکلات باید تلاش کنند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با تاکید بر اینکه باید در گیلان موزه مفاخر استانی داشته باشیم، افزود: در گیلان مفاخر زیادی در زمینه‌های مختلف علمی و دینی داریم که خوب است نسبت به شناخت آنها، اقدام مناسبت انجام شود.