امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 12 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 1 شوال 1442
شناسه خبر : 43779
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), فرهنگی و اجتماعی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸ | 65 بازدید | ارسال توسط :
خلیل بهروزی‌فر-مجلس-

مجلس ۹۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ۹۰ میلیارد تومان برای اجرای عدالت در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته شد.

مجلس ۹۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفت

صفیر گیلان؛خلیل بهروزی‌فر، درباره بازنگری صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: در حوزه صندوق ذخیره فرهنگیان مصوبه‌ای در مجلس به تصویب رسید مبنی بر اینکه ورودی و خروجی صندوق و موجودی آن مشخص شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان داشت: مبالغ و درصدهایی که از حقوق کارکنان و بازنشستگان به صندوق واریز می‌شود باید شفاف‌سازی شده و به کسانی که عضو صندوق هستند خدمات ارائه دهند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس تصریح کرد: با اجرای مصوبات مذکور نظارت مجلس بر صندوق ذخیره فرهنگیان افزایش می‌یابد و افرادی که در این حوزه مرتکب تخلف شوند مجازات می‌شوند.

وی درباره اختیاری شدن خدمت وظیفه سربازی افزود: این امر به صورت جدی بررسی نشده و در حد پیشنهاداتی عنوان شده است لذا اگر محقق شود ستادکل نیروهای مسلح باید ساز و کاری را برای این امر تعریف کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ۹۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ برای اجرای عدالت در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده و تلاش ما این است که این اعتبار برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی عملیاتی شود.

خلیلی با بیان اینکه مشوقاتی برای رشد آمار جمعیت کشور و منابع آن در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده ابراز داشت: مجلس پیشنهادات دولت در این رابطه را با پختگی بیشتری اصلاح کرده و در این زمینه مصوباتی همچون وام ازدواج و وام فرزندآوری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال در لایحه بودجه در تبصره ۱۸ و ۱۹ برای بحث کسب و کار، ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی مبالغ تقریباً خوبی نسبت به سال‌های گذشته آورده شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه اعتبارات موجود در این ۲ تبصره حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: با تخصیص این اعتبارات مناطقی که درصد محرومیت و نرخ بیکاری آن‌ها بیشتر است مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای روکش جاده‌های بین روستایی، روستایی و پروژه‌های شهرستانی تخصیص منابع خوبی نسبت به سال‌های گذشته صورت گرفت؛ ۴ بانده کردن جاده ملاسرا-شفت، ۵ کیلومتر از آسفالت چوبر-امامزاده ابراهیم، جاده سیاهمزگی و حدود ۲۰ کیلومتر از راه‌های روستایی مربوط به طرح ابرار از پروژه‌های برنامه‌ریزی شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۰ مقدار ۲ میلیون تن قیر رایگان برای توزیع در سطح کشور مصوب شده است اظهار داشت: پروژه‌های مذکور پس از تعیین تکلیف شدن قیر رایگان مورد توجه قرار می‌گیرند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات آب شرب مناطق روستایی شفت مقدمات اقدامات صورت گرفته و بنابر این است که بخشی از این کار توسط مردم و بخشی از طریق شرکت آب و فاضلاب اجرایی شود.

| منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد