به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی صفیر گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی صبح امروز در ادامه سفر به شهرستان سیاهکل از مجتمع گردشگری در حال ساخت در منطقه‌ی بالا رود سیاهکل بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت کار این پروژه‌ی گردشگری که توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریالی در حال انجام […]

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی صفیر گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی صبح امروز در ادامه سفر به شهرستان سیاهکل از مجتمع گردشگری در حال ساخت در منطقه‌ی بالا رود سیاهکل بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت کار این پروژه‌ی گردشگری که توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد ریالی در حال انجام است قرار گرفت.

وی با قدردانی از حضور بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های گردشگری گفت : برای رفع موانع این بخش امسال کارگروهی در استان تشکیل شده است تا با جدیت و تمرکز بیشتری از این فرصت بهره گیریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به موقعیت مکانی بکر و منحصر به فرد شهرستان سیاهکل و بویژه منطقه‌ی زیبای گردشگری دیلمان اظهار داشت : بنده به شدت در این سال‌ها با ساخت ویلا در چنین مناطقی مخالفت کردم.

وی ادامه داد : برای مقابله با ویلا سازی‌های شخصی که باعث آسیب به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی می‌شود از ساخت مجتمع‌های گردشگری با رعایت ضرورت‌های مرتبط آن حمایت می‌کنیم.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : دست همه‌ی سرمایه‌گذارانی که به صورت واقعی وارد عرصه می‌شوند را به گرمی می‌فشارم.

برای ساخت فاز نخست از این مجتمع گردگشری که شامل رستوران، سوئیت، کافی شاپ و آلاچیق می‌باشد و از سال ۸۷ آغاز شده ۴۰ میلیارد ریال تاکنون هزینه شده است.

در فاز دوم این مجتمع گردشگری که بدون دریافت هرگونه تسهیلات بانکی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است ۷۰ میلیارد ریال هزینه نیاز است و باغ پرندگان، پارک کودک، پیست دوچرخه سوای و عرضه‌ی صنایع دستی پیش‌بینی شده است.