امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 6 May , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 25 رمضان 1442
شناسه خبر : 18040
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰ | 7523 بازدید | ارسال توسط :

مدیریت پسماند و اجرای صحیح آن درافزایش کیفیت زندگی شهروندان اثر گذار است/تشکیلNGO دانش آموزی برای حفاظت از محیط زیست در شهرستان فعال شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ محمدرضا محسنی صبح امروز ( چهارشنبه ) در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان شفت که با حضور شهرداران و بخشداران و اعضای کار گروه پسماند در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: در حوزه مدیریت پسماند اگر چه گامهایی رو به جلو داشتیم ولی کارها همه حل شده نیست و […]

مدیریت پسماند و اجرای صحیح آن درافزایش کیفیت زندگی شهروندان اثر گذار است/تشکیلNGO دانش آموزی برای حفاظت از محیط زیست در شهرستان فعال شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ محمدرضا محسنی صبح امروز ( چهارشنبه ) در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان شفت که با حضور شهرداران و بخشداران و اعضای کار گروه پسماند در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: در حوزه مدیریت پسماند اگر چه گامهایی رو به جلو داشتیم ولی کارها همه حل شده نیست و ما مشکلاتی در حوزه پسماند در شهرستان داریم.

وی به برخی مصوبات جلسات گذشته اشاره و افزود: اگر برخی مصوبات به تکرار در جلسات مطرح می شود نشانه این است که بایستی کار ادامه دار دنبال شود.

 فرماندار شفت با اشاره به اینکه نقد مدیران دلسوز توسط دستگاه های نظارتی و رسانه ها به مفهوم نادیده انگاشتن تلاش های نهادهای ذیربط نیست افزود : آمارها در طول دوسال گذشته نشان می دهد که شهرستان شفت در حوزه بهبود مدیریت پسماند روند روبه رشدی داشته است .

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند و اجرای صحیح آن باید یکی از مهمترین اولویت های کاری شهرداران و دهیاران و دستگاه های ذیربط باشد افزود : آموزش ، اساس و مهمترین اصل در کارها است .

محسنی با بیان اینکه جلسات شورای اداری و دیگر جلسات برای توجیح مشکلات نیست گفت: بیان عملکردها مهمترین هدف این جلسات است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه  در سال گذشته پیشنهاد تشکیل نخستین گروه مردم نهاد زیست محیطی ( NGO)با مشارکت دانش آموزان این شهرستان ارایه شد افزود : اداره محیط زیست و آموزش و پرورش شهرستان شفت باید این موضوع را پیگیری و اجرایی کنند .

وی با بیان اینکه اجرای کامل طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرهای شفت و احمدسرگوراب با وجود همه محدودیت ها و مشکلات ، باید انجام شود افزود : مصوبات کارگروه مدیریت پسماند همواره مستمر و لازم الاجرا است .

ایشان تبیین سیاست کلی در حوزه پسماند را مهم خواند و گفت: رئیس شبکه بهداشت و درمان نیز باید مدیریت پسماند را در اولویت کاری خود داشته باشد.

فرماندار شفت همچنین از ریاست راهداری شهرستان خواست تا جمع آوری زباله و نوخاله را در مسیرهای اصلی و گردشگری و زیارتی در برنامه های خود داشته باشد.

محسنی در یخش پایانی خود با اشاره به اینکه در سال گذشته اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صحیح در فصل برداشت برنج سبب کاهش آلودگی های ناشی از آتش زدن کاه و کلش در این شهرستان شد افزود : جهاد کشاورزی ، بخشداران ، شورای های اسلامی و دهیاران آگاه سازی کشاورزان را در دستور کار قرار دهند تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری گردد .

نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان شفت از رئیس محیط زیست شهرستان خواست تا قبل از معرفی دستگاها و دهیاریها  به محاکمه قضایی در بخش کم کاری در حوزه  پسماند با  فرمانداری شهرستان هماهنگی و بعد از تذکر و توبیخ  به سیستم قضایی معرفی شوند  .

محسنی تاکید کرد؛ از انباشت زباله در مسیر  و اطراف چاه انتقال آب  به جد پیشگیری شود زیرا  ورود شیرابه این فاضلابباعث الودگی آب شرب می شود و محیط زیست دقتها را بیشتر کند.  /زلیخا صفری

 

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد