فرماندار شفت با تاکید بر لزوم استمرار نظارت بیشتر دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد نانوایی‌ها گفت: مردم باید تاثیر این نظارت ها را لمس کنند.

به گزارش پایگاه  خبری صفیر گیلان شفت؛ مهدی نقدی صبح (سه شنبه) در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان اظهار داشت: طرح هوشمند سازی یارانه آرد سبب شده تا جلوی تخلفات گرفته شود و تخلفات نیز به صورت آنلاین رصد می‌شود.

فرماندار شفت به کنترل و پیگیری فروش نان در سامانه نانینو اشاره کرد و افزود: در این سامانه کارت‌های تکراری و فروش‌های غیر متعارف و ارقام غیر واقعی کنترل و پیگیری می‌شود و نانوایان نیز با دقت بیشتری به مردم خدمات می‌دهند.

وی با بیان اینکه مرحله دوم هوشمند سازی یارانه آرد انجام شده است، گفت: مرحله دوم و شناورسازی واگذاری آرد یک قدم رو به جلو است زیرا اگر نانوا خوب عمل کرده و پخت نماید، در عرض چند ماه می‌تواند سهمیه خود را افزایش دهد و می‌تواند از این ظرفیت در راستای بالا بردن درآمد خود استفاده کند.

نقدی با تاکید بر برخورد قاطعانه به تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها، گفت: رضایت مردم باید ملاک کارنانوایی‌ها باشد و هیچ عذری برای توجیه تخلف پذیرفته نیست.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های کارگروه آرد و نان نظارت بر کیفیت نان در جهت رضایتمندی شهروندان است، اضافه کرد: کیفیت نان برخی از واحدهای نانوایی در حد مطلوب نیست و در این خصوص گلایه‌هایی از طرف شهروندان وجود دارد که باید نظارت‌ها در این خصوص افزایش یابد.

فرماندار شفت با اشاره به لزوم تعیین سهمیه آرد عشایر تاکید کرد و گفت: باید یک تیم کارشناسی با سرپرستی بخشدار مسئله را بررسی و گزارشی از وضعیت جمعیت شناور ارائه دهند تا طی مکاتبه‌ای به مرکز استان بتوانیم سهمیه آرد شفت را افزایش داده و یکی از دغدغه‌های این قشر را برطرف کنیم.

وی با اشاره به ضعف نظارت‌ها در حوزه آرد و نان خواستار حضور بازرسان در سطح شهر برای نظارت بیشتر بر کار نانوایی‌ها شد و افزود: مسئولان ذیربط باید دقیق‌تر و محکم‌تر ورود کرده و اداره صمت نیز کار نظارت را انجام داده و گزارش مستمر تهیه و به فرمانداری ارائه شود.

فرماندار شفت بر استمرار تشدید و افزایش نظارت‌ها بر واحدهای نانوایی تاکید کرد و افزود: مردم باید تأثیر این بازرسی‌ها را لمس کنند و این نظارت و بازرسی‌ها موجبات رضایت مندی شهروندان را فراهم نماید.
نقدی در پایان با تاکید بر لزوم شروع به کار نانوایی‌ها طبق ساعات کاری اعلام شده، تصریح کرد: اکیپ اقدام مشترک نظارت بر واحدهای نانوایی به صورت مستمر و روزانه در شهرستان شفت انجام می‌شود.