صفیر گیلان؛مرحوم آرمین بشرویه از هنرمندان برجسته تئاتر و سینمای استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا روز یکشنبه بر اثر بیماری در بیمارستان دکتر شریعتی تهران درگذشت.

به گزارش صفیر گیلان؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا، بیان کرد: متاسفانه باخبر شدیم که “آرمین بشرویه” از فعالان هنر تئاتر استان گیلان، دقایقی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان دکتر شریعتی تهران درگذشت.

شاپور تشرینی با اشاره به اینکه، در تماس با «رامین بشرویه» (برادر وی) مطلع شدیم که علایم بیماری سرطان مغز استخوان از حدود یک ماه گذشته در وی بروز کرد، توضیح داد: با توجه به اینکه از ماه گذشته وضعیت جسمانی وی وخیم شد، با تشخیص پزشکان «آرمین بشرویه» در بیمارستان دکتر شریعتی تهران بستری شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا با اشاره به اینکه آرمین بشرویه از جوانان فعال عرصه تئاتر و سینما استان گیلان است، بیان کرد: وی مبتکر کاراکتر هنری سیلورمن (مرد نقره‌ای) در ایران است و توانسته بود در دهه گذشته تحول عظیمی را در هنر تئاتر و به خصوص صنعت تبلیغات در سطح کشور ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه این هنرمند چندین مقام برتر را در جشنواره‌های مختلف تئاتر در عرصه ملی و استانی داشت، اضافه کرد: وی علاوه بر فعالیت مستمر در هنر نمایش کشور، با گروه‌ها و کارگردان‌های مختلف داخلی و خارجی در عرصه‌های بین المللی، به خصوص در کشورهای کوزوو و لهستان به ایفای نقش پرداخته بود.

«آرمین بشرویه» متولد ۶۱ بندر مرزی آستارا و فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر و سینما از دانشگاه سوره تهران بود.

کسب عنوان بازیگر سوم مرد جشنواره تئاتر فجر ایران در بخش دانشجویی، کاندیدای بهترین بازیگر مرد چهارمین جشنواره تئاتر شهر، حضور در فستیوال‌های نمایش کشورهای جمهوری کوزوو و لهستان و ایفای نقش در بیش از ۳۰ نمایش در شهرهای تهران، رشت، شیراز، اصفهان، کیش، مشهد، ساری، رامسر، آستارا، تالش و سایر شهرهای کشور، بخشی از افتخارات این هنرمند است.