اختصاصی/ صفیر گیلان ؛پروژه بوم گردی تی باغ با حضور  مدیر کل میراث مسئولین شهرستان و علاقمندان حوزه گردشگری افتتاح شد. موسی فکور فرماندار شهرستان فومن با اشاره به ظرفیت گردشگری کم نظیر شهرستان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور، خواستار توجه مراجع بالادستی و حمایت از ظرفیت‌های شهرستان شد. وی مورد توجه قرار […]

اختصاصی/ صفیر گیلان ؛پروژه بوم گردی تی باغ با حضور  مدیر کل میراث مسئولین شهرستان و علاقمندان حوزه گردشگری افتتاح شد.

موسی فکور فرماندار شهرستان فومن با اشاره به ظرفیت گردشگری کم نظیر شهرستان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری کشور، خواستار توجه مراجع بالادستی و حمایت از ظرفیت‌های شهرستان شد.

وی مورد توجه قرار دادن جاذبه های نظیر ماسوله و قلعه رودخان،(۴۰دقیقه) به این مساله بوم گردی را تاکید و افزود:توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان موجب درآمدزایی و اشتغال زایی بیشتر خواهد شد.

فرماندار شهرستان فومن با بیان اینکه هر ساله جمعیت عظیمی از مسافران از نقاط مختلف کشور به فومن می‌آیند اظهار کرد: تقویت بخش گردشگری شهرستان فومن موجب بهره‌مندی هرچه بهتر مسافران و گردشگران از خدمات می شود و موجبات رغبت آن ها به مراجعه دوباره به فومن را فراهم خواهد کرد.

کسری رضایی متولی این پروژه با بیان این که این  مجموعه مزرعه گردشگری و  بوم گردی اولین نوع خود در کشور است، افزود: ترکیب گردشگری و فرصت مشاهده و حضور در باغ چای، به گردشگران این امکان را می‌دهد که درک ملموسی از ویژگی های کم نظیر بوم گردی گیلانی داشته باشند.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی تی باغ در ۵ کیلومتری شهر فومن به سمت ماسوله واقع شده است.

رضایی با اشاره به اینکه این اقماتگاه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰۰ متر و زیر بنای ۶۰۰ متر مربع بصورت یک ساختمان ۳ طبقه بنا شده که با دارا بودن ۸ اتاق اقامتی حداکثر ظرفیت پذیرایی از ۳۲ گردشگر را دارد.

رضایی تصریح کرد ؛اقامتگاه تی باغ درون باغ چای و کوه های ماسوله منظره ای چشم گیر را در پیش نگاه مخاطب می گذارد  و با نشستن بر روی تراس می توانید تابلویی خارق العاده از هنرمندی زبردست را پیش رویتان ببینید.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری راسته کناری