صانعی با اشاره به اینکه امشب تعداد اندکی از استعدادهای استان  میهمان ما هستند گفت:جام ابریشم و مسابقات رباتیک رسالتش نشان دادن فضای ایدولوژیک محور  تفریح سالم برای ایجاد خلاقیت و کشف استعداد برای دانش آموز  و اشاعه این فضا درفضای اتمسفری است.

اختصاصی/صفیر گیلان؛هفتمین دوره مسابقات رباتیک استان گیلان با عنوان جام ابریشم در گروه رباتیک مهندسی خلاقیت، آتشنشان، فوتبالیست،لیگ رالی،لیگ مارشال و لیگ آماتور در تاریخ ۴ اسفند ۱۴۰۱ در سالن ورزشی هلال احمر شهرستان  صومعه سرا برگزار شد .
مجید صانعی دبیر اجرایی این مسابقه در آیین اختتامیه هفتمین دوره مسابقات جام ابریشم گفت:امروز با توجه به دغدغه های آموزشی و پر کردن خلاء ها در سیستم آموزشی و نیز  برای شناخت استعداد و توانمند سازی و غنی سازی این مسابقات برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه امشب تعداد اندکی از استعدادهای استان  میهمان ما هستند گفت:جام ابریشم و مسابقات رباتیک رسالتش نشان دادن فضای ایدولوژیک محور  تفریح سالم برای ایجاد خلاقیت و کشف استعداد برای دانش آموز  و اشاعه این فضا درفضای اتمسفری است.
صانعی گفت: هفتمین دوره مسابقات رباتیک استان گیلان با مساعدت نهاد ها و ادارات دولتی شهرستان صومعه سرا به ویژه همت جناب صفاتی فرماندار شهرستان، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری،دلخوش نماینده شهرستان،آموزش و پرورش،هلال احمر،کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و
دبیر اجرایی این مسابقه از حضور ۵۱۰ شرکت کننده در هفتمین دوره جام ابریشم خبر داد و گفت:
از میان این شرکت کنندگان بیش از ۱۰۰ برگزیده لیگ های تخصصی ۲۱ برگزیده به مرحله تجلیل و تقدیر راه پیدا کردند.
 وی مسابقات رباتیک جام ابریشم را یک فضای علمی توام با گزینش  و شور و نشاط اجتماعی دانست و افزود: در این فضا بچه ها در کنار به نمایش گذاشتن اورده علمی فضای شاد و مفرح را تجربه می کنند که بسیار ارزشمند است.
صانعی با اشاره به پیشرفت علم و تکنولوژی مبحث رباتیک را یکی از علوم کاربردی در آینده دانست و گفت: شهرستان صومعه سرا در طول سالهای اخیر بسیار در این حوزه موفق بوده و امیدواریم که با اجرای این مسابقات در شهرستان صومعه سرا بستر مناسبی برای رشد و توسعه علم و تکنولوژی فراهم شود.
دبیر اجرایی مسابقه رباتیک جام ابریشم در صومعه سرا با بیان اینکه از ویژگی شاخص این دوره از جام اینکه به نام شهدای دانش آموز گیلان و یادواره شهید دانش آموز صومعه سرا مزین شده گفت:امیدواریم جام ابریشم شروع درخشش آینده سازان استان گیلان و شهرستان صومعه سرا  را در پی داشته باشد.