مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مشاهده و تصویربرداری یک قلاده پلنگ در ارتفاعات جنگلی روستای جلیسه دیلمان سیاهکل خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان  به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، حمزه عشوری با اعلام این خبر گفت: یکی از دوستداران محیط زیست شهرستان سیاهکل در ناحیه پیرکوه روستای جلیسه دیلمان  ، موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ شد.


وی  اظهار داشت با اشاره به اینکه وجود این گونه ارزشمند در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، اظهار کرد: «پیش از این نیز در گشت و پایش‌های محیط‌بانان در مناطق تحت مدیریت اسنان به دفعات این گونه مشاهده و از آن تصویربرداری شده است.»
عشوری اظهار داشت : مشاهده پلنگ و یا هر حیوان وحشی دیگری در نقطه نقطه استان گیلان خبر خوشایند و امیدوار کننده‌ای است و نوید آینده‌ای روشن را در حوزه محیط زیست استان می‌دهد، اما چگونگی رفتار با این حیوانات مسئله‌ای است که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

وی ادامه داد: استان گیلان با دارا بودن تنوع حیات وحش و تنوع زیست‌بومی، یکی از مهمترین  استان های کشور از لحاظ حیات وحش و تنوع زیستی محسوب می‌شود و حفاظت از گونه‌های حیات وحش نیازمند مشارکت همه مردم است.