به گزارش صفیر گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رعایت تقوا موجب دوری انسان از بدی‌ها و گناهان می‌شود. وی با تبریک حلول ماه شعبان افزود: ماه رجب را  پشت سر گذاشتیم و در ماه شعبان و در آستانه […]

به گزارش صفیر گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رعایت تقوا موجب دوری انسان از بدی‌ها و گناهان می‌شود.

وی با تبریک حلول ماه شعبان افزود: ماه رجب را  پشت سر گذاشتیم و در ماه شعبان و در آستانه ماه رمضان هستیم و پیامبر(ص) فرمود در این ماه هر کس مرا یاری کند گناهانش آمرزیده می‌شود.

امام جمعه رشت با اشاره به ولادت باسعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت: پیامبر(ص) فرمود حسین از من است و من از حسینم، و این امر به معنای آن است که گسترش دین اسلام با ایثارگری امام حسین(ع) تحقق پیدا کرده و پاسداران ادامه‌دهنده راه امام حسین( ع) بوده و در دفاع از انقلاب اسلامی پیشگام هستند، پاسداران در عرصه سازندگی کشور فعالیت می‌کنند و برای محرومان خانه می‌سازند.

وی به فرا رسیدن روز کارگر اشاره کرد و ادامه داد:  روز کارگر را در پیش داریم و خداوند از صدای قلم نویسندگان، چرخ نخ‌ریسی، سم اسب رزمندگان و کلنگ کارگران خوشش می‌آید.

قربانی درباره سالگرد رحلت آیت‌الله بهجت فومنی بیان کرد: آیت‌الله بهجت اسوه عرفان و خداشناسی بود و عرفان حقیقی داشت و عاشق خدا بود وکسانی که از این وادی بهره نگرفتند نمی‌دانند عشق به خدا چیست.

وی ۱۲ اردیبهشت را سالروز شهادت مغز متفکر اسلام آیت‌الله مرتضی مطهری ذکر کرد و گفت: مطهری معیار اندیشه اسلامی است و اگر علامه مطهری نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید زیرا تفکر انقلابی را به نسل جوان القا کرد.

خطیب نماز جمعه رشت با اشاره اوضاع یمن، اظهار کرد: ۱۹ میلیون نفر مردم یمن در سختی بسر می‌برند و روزانه تعداد بسیاری از مردم این کشور از بین می‌روند، عربستان یمن را بمباران می‌کند و بندر حیاتی برای ارسال آذوقه به مردم یمن را بسته است.

وی در پایان با انتقاد شدید از تأیید افراد مسأله‌دار در انتخابات شوراهای گیلان گفت: هیأت‌های نظارت و اجرایی گیلان افراد مسأله‌دار و کسانی که دارای رفتار ناشایست هستند را کنار بگذارند./منبع فارس