به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان در مراسم تودیع و معارفه رییس هلال احمر رشت گفت: شهر رشت در حال حاضر دارای ۹۰۰ هزار نفر جمعیت است که یک شعبه قادر به پاسخگویی به نیازهای و برنامه های در دست اجرای پنج ساله هلال احمر نمی باشد.

به

به گزارش صفیر گیلان به نقل ز دیار میرزا،مهدی ولی پور ضمن تقدیر از زحمات توحید شریعتی و معرفی رضا سلیمی بعنوان سرپرست جمعیت هلال احمر رشت افزود: هلال احمر رشت با تعامل صورت گرفته و کمک فرماندار و بخشداران به زودی ۵ دفتر نمایندگی علاوه بر شعبه مرکزی در رشت احداث می کند که بتواند پاسخگوی نیازهای جمعیت باشد.

وی با اشاره به عدم شناخت کافی عموم از هلال احمر گفت: در پیش از انقلاب ۷۰درصد از داریی و وقفهای هلال احمر توسط واقفین و خیرین صورت می گرفته اما در حال حاضر مسئله وقف و کمک مردم به هلال احمر کمتر شده که نشان از ضعف اطلاع رسانی و شناسایی اهداف این نهاد بزرگ خیریه به مردم است.

ولی پور بیان کرد: هلال احمر باید با جذب خیرین و اعضای جوان و داوطلبان در لایه های اجتماعی نفوذ کرده و از ظرفیت و کمک های مردمی در رسیدن به نقطه مطلوب که همان توانمند سازی مردم در زمان حوادث ، آموزش عموم و تقویت امکانات و تجهیزات و داشتن نیروهای مجرب و متخصص می باشد دست یابد.

وی با توجه با برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر در جذب اعضای جوان و داوطلب افزود : از هلال احمر رشت انتظار می رود با توجه به وجود ظرفیت های کافی و تلاش بیشتر از قبل بتواند به سرانهمشخص شده در جذب اعضا پرداخته و تعامل بیشتری با داوطلبان و خیرین داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر افزود : استقلال ساختمان اداری شعبه رشت ، مشخص شدن تکلیف پایگاه جاده ای رشت واقع در اسطلخ جان و انتقال آن به سراوان، ایجاد دفاتر نمایندگی در ۵ بخش شهر رشت و تعامل بیشتر کارکنان و رییس شعبه با مسئولین شهرشتان از برنامه های این شعبه می باشد.

وی افزود: ظرفیت های بالقوه زیادی در هلال احمر وجود دارد که باید با تلاش بیشتر و همکاری و همدلی کارکنان برای تحقق اهداف هلال احمر به صورت بالفعل درآید.