مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، با بیان اینکه این استان پر از چهره‌های بی‌بدیل اثرگذار در حوزه فرهنگ و هنر است ، گفت : اعتقاد داریم هر چقدر نسبت به معرفی چهره‌های فرهنگی و هنری اقدام کنیم ارزش به حوزه فرهنگ و هنر استان داده ایم .

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ رضا ثقتی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر شهرستان بندر انزلی که شامگاه شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۲ در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندر انزلی برگزار شد، اظهار کرد : بندر انزلی شهری است که در هر کوی و برزن آن یک رشته و ریشه عمیقی از فرهنگ و هنر این کشور نهفته است .

وی با بیان اینکه برخی از رخدادها و رویدادها در تاریخ ثبت می‌شود و امشب در شهر انزلی این اتفاق برای همیشه ثبت خواهد شد ، افزود : این استان پر از چهره‌های بی‌بدیل اثرگذار در حوزه فرهنگ و هنر است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد : گاهی اوقات باید افسوس خورد که بعضی از این چهره‌ها تکرار نشدنی هستند و قطعا مردم بندر انزلی قدر چنین چهره‌ها و سرمایه‌هایی را می‌دانند .

ثقتی گفت : اعتقاد داریم هر چقدر نسبت به معرفی چنین سرمایه‌ها و گنج‌های بی پایانی اقدام کنیم ارزش به حوزه فرهنگ و هنر استان داده ایم .

وی تاکید کرد : بی‌شک جوان امروز دنبال الگو و چهره‌هایی است که از آن تاثیر بگیرد و لذا خروجی چنین رویدادهایی معرفی الگو برای نسل جوان است .

همچنین در این مراسم ابراهیم صفری ، رئیس انجمن مفاخر گیلان اظهار کرد : در استان گیلان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ۶ شهرستان فعالیت دارد و انزلی به عنوان اولین شهری بود که این انجمن در آن راه‌اندازی شد .

وی گفت : نیاز ما و جامعه امروز ما و جوانان است که الگوهای معرفتی و هنرمندان فاخر خود را شناخته و از آثار آنها آگاه شویم .

رئیس انجمن مفاخر گیلان ادامه داد : جوانان امروز اگر الگوی فرهنگی و اساتید عرصه هنر را از نزدیک ببینند و با اخلاق و رفتار آنها آشنا شده و تاثیر بگیرند راه اصلی خود را پیدا خواهند کرد .

 

گفتنی است در این مراسم از استاد محمدرضا فتحی ، هنرمند مطرح در عرصه تئاتر ، سینما و تلویزیون ، استاد منوچهر ویسانلو ، استاد نام آشنا و پرآوازه ویولن و همچنین از استاد محمد تقی بارور ، شاعر گیلکی سرای اهل بندر انزلی تجلیل شد .