امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50571
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵ | 20 بازدید | ارسال توسط :
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان،

معلولیت به معنای محدودیت نیست

صفیر گیلان،سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ضمن تبریک روز جهانی نابینایان با اشاره به اینکه معلولیت به معنای محدودیت نیست گفت: فلسفه وجودی این روز تکریم واقعی انسان هایی است که همت و تلاش را به معنای واقعی به منصه ظهور رسانده اند.

معلولیت به معنای محدودیت نیست

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛ به مناسبت روز جهانی نابینایان ( عصای سفید ) در مراسمی با حضور برزگر سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، حجت الاسلام قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان و اعضاء شورای معاونین با اهدای لوح از زحمات همکار روشندل آقای پیمان رحمانیان ( متصدی تلفنخانه اداره کل ) تقدیر گردید.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ضمن تبریک روز جهانی نابینایان با اشاره به اینکه معلولیت به معنای محدودیت نیست گفت: فلسفه وجودی این روز تکریم واقعی انسان هایی است که همت و تلاش را به معنای واقعی به منصه ظهور رسانده اند.

وی با اشاره به اینکه این مراسم بهانه ای برای یادآوری و تشکر از زحمات عزیزان روشندل است افزود: همکار روشندل به رغم محدودیت جسمی با تمام وجود امور محوله را انجام می‌دهد که این مهم ستودنی است.

حجت الاسلام قربان پور در این مراسم گفت : روز عصای سفید، روزی است که روشن دلان جهان طراوت، پویایی و نشاط را به جویبار زندگی فرا می خوانند. وی در ادامه عصای سفید را نماد اراده و استقلال هر روشندلی برشمرد و تصریح کرد : بیشتر مردم اعتقاد دارند که با چشمانمان می بینیم ، اما حقیقت این است که این مغز ماست که آن چرا فکر می کنیم ، می بینیم و درک می کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه نابینایی مانعی برسر پیشرفت نیست افزود : بسیاری از افراد نابینا به موفقیت های بزرگی دست یافته اند ، چرا که اجازه نداده اند تا عدم درک خارجی نور، نور درونی آنها را خاموش کند حجت الاسلام قربان پور در ادامه روشندلان را انسان هایی پاک و بی آلایش برشمرد و افزود : درست است روشندلان چشمان ظاهری خود را بسته می بینند ولی می توانند با چشمان لامسه خود با همه کس و همه چیز سخن بگویند و حتی با تأمل در گردش حکیمانه چرخ روزگار، به مهمانی همه نشانه های خلقت بروند. وی در ادامه یادآور شد : همه ما باید بکوشیم با درک صحیح از روشندلان و خواسته های منطقی شان زمینه زندگی ای مستقل را برایشان فراهم آوریم

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد