به گزارش صفیر گیلان؛مسعود معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی  درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل العین امارات در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این بازی برای ما فوق‌العاده حساس بود، اما العین یا هر تیمی دیگری در ورزشگاه آزادی حرفی برای گرفتن ندارد. این همه هوادار در وسط […]

به گزارش صفیر گیلان؛مسعود معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی  درباره برتری یک بر صفر استقلال مقابل العین امارات در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این بازی برای ما فوق‌العاده حساس بود، اما العین یا هر تیمی دیگری در ورزشگاه آزادی حرفی برای گرفتن ندارد. این همه هوادار در وسط هفته به ورزشگاه آمدند و باشگاه مدیون آنهاست. استقلال پس از انتخابات اولین تیمی بود که با این پیروزی مردم را خوشحال کرد و این برد را هم به مردم داد، هم دولت.

وی افزود: العین تیم قدرتمند و باتجربه‌ای مانند عمر عبدالرحمن دارد، سه، چهار بازیکن این تیم هم در سطح آسیا مطرح هستند. برای استقلال هم نگران بودم که چطور می‌خواهد بدون امید ابراهیمی، امید نورافکن و دو، سه بازیکن مصدومش بازی کند. در مجموع، بازی جالبی شاهد نبودیم، اما هر دو تیم با تفکر بازی می‌کردند. مشخص بود العین برای تساوی به زمین آمده است و استقلال هم با احتیاط بازی می‌کرد تا گلی دریافت نکند. خوشبختانه خط دفاع و دروازه‌بان منسجمی داریم و در خط حمله هم بازیکنی چون کاوه رضایی حضور دارد که فوق‌العاده بازی می‌کند، شرایط جسمانی خوبی دارد و ضربات دقیقی می‌زند. او امیدواری خاصی به منصوریان داده است. به رابسون و پادوانی برسیم که زوج حط دفاعی را تشکیل داده‌اند. رابسون با خنده‌هایش در طول بازی نشان می‌دهد که چقدر از نظر روحی در خدمت استقلال است.

عضو هیئت مدیره استقلال خاطرنشان کرد: استقلال می‌توانست گل‌های بیشتری به ثمر برساند، اما همین که بازی با تساوی به پایان نرسید و با پیروزی همراه شد، جای خوشحالی دارد. منصوریان مربی خوب، باهوش و خوش‌شانسی است. تیم استقلال در این دیدار به خصوص در خط دفاعی بدون اشتباه بازی کرد و اگر حملاتی العینی‌ها انجام دادند، با درایت خط دفاعی و جایگری‌ مناسب مهدی رحمتی بی‌ثمر بود. اگر چه استقلال بازی رفت را برد، اما نتیجه یک بر صفر نمی‌تواند حاشیه امنیتی برای دیدار برگشت باشد. متأسفانه فرشید اسماعیلی را بی‌جهت و به خاطر ضعف داوری از دست دادیم، اما امیدوارم امید ابراهیمی به بازی برگشت برسد.

معینی با تقدیر از حضور تماشاگران در ورزشگاه تصریح کرد: انتظار نداشتیم وسط هفته ۸۰، ۹۰ هزار نفر به ورزشگاه بروند و همه آبی‌پوش باشند. گرانی بلیت‌ها دست باشگاه نیست و شاید از سوی فدراسیون فوتبال بوده باشد، هر چه بود فیدبک خوبی به استقلال داد و اینکه هواداران واقعا تیم‌شان را دوست دارند. شاید اگر بلیت بازی را ارزان می‌کردند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور پیدا می‌کردند، شاید هم خواستند با گرانی بلیت، تماشاگران را کنترل کنند! بلیت‌های ۳۵ هزار تومانی هم مانع حضور هواداران نشد. در این مدت، منصوریان و بازیکنان از هواداران خواستند به ورزشگاه بیایند و تشویق کنند. منصوریان با حضور این همه هوادار پاسخ درخواست خودش را گرفت. خوشحالم استقلال تیم با انگیزه و با تجربه‌ای شده و مدیرعامل، سرپرست تیم و همچنین وزیر ورزش جوانان شرایط خوبی را برای باشگاه فراهم کرده‌اند. تاکنون سابقه نداشت که ۷۰ درصد از قراردادها پرداخت شود.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود برخی دلال‌ها بازیکنان جوان را برای افزایش دستمزد خود تحریک می‌کنند، به تسنیم گفت: بعید می‌دانم با رفتاری که افتخاری و منصوریان در پیش گرفتند، بازیکنی چنین کاری کند. اگر بازیکنی که به استقلال آمده و تا سال گذشته کسی او را نمی‌سناخت و حتی حاضر نبود ۵۰ میلیون هم بدهد، باید بداند که مدیون باشگاه استقلال است. اگر بازیکنی که تا دیروز نام و نشانی نداشت و اکنون تبدیل به بازیکن ارزنده شده و قیمتش بالا رفته است، نتیجه‌اش به خاطر حضور در استقلال بود. اخلاق منصوریان را می‌دانم، بازیکنی قدر پیراهن استقلال را نداند، به او باج نخواهد داد. بازیکن جوان هم باید بداند که در هیچی تیمی غیر از استقلال نمی‌تواند ستاره باشد. منصوریان در عین حال که با بازیکن و خانواده‌های آنها دوست است، اجازه نمی‌دهد کسی پای خود را از گلیمش دراز کند.

عضو هیئت مدیره استقلال خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم درباره نقل و انتقالات صحبت کنم، چون هنوز جلسه‌ای در این رابطه تشکیل نشده است. لیگ تمام شد، اما استقلال نیمی از راه خود را برای بزرگ شدن در آسیا در پیش دارد. تیم ما هیچ چیزی کمتر از تیم‌های دیگر در آسیا ندارد و می‌تواند با عبور از العین به جمع ۴ تیم نهایی صعود کند.

معینی در واکنش به موضع برانکو و پرسپولیسی‌ها در قبال اظهارنظر منصوریان که گفته بود پرسپولیس تیم دوم پایتخت است، گفت: شکی نیست که پرسپولیس در فصل گذشته قوی ظاهر شد، اگر چه این اواخر بازی‌های خوبی انجام نداد. اینکه استقلال و پرسپولیس قوی باشند، به سود فوتبال ماست. در سالیان گذشته یا استقلال اول بود یا پرسپولیس. برانکو شاید به خاطر بازی امروز آن حرف‌ها را زده، اما در شخصیت او نیست که با کوبیدن استقلال به قهرمانی تیمش اشاره کند. شعور هواداران استقلال را در بازی روز گذشته دیدیم و آن چیزی که منصوریان از آنها خواسته بود، اجرا کردند. ما شاهد بودیم که حتی یک کبریت هم در ورزشگاه روشن نشد. پرسپولیس هم امروز بدون حضور تماشاگرانش بازی سختی دارد و لخویای قطر با آسودگی خاطر و در فضای خنثی بازی خواهد کرد، اما اعتقاد دارم پرسپولیس می‌تواند برنده شود./خبرگزاری تسنیم