به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان/مدیر کل بنیاد شهید گیلان گفت:  پیکر مطهر این شهدای گرانقدر روز ۱۹ آذر ماه وارد گیلان می شوند و روز ۲۶ همین ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به خاک سپرده خواهند شد. وی ادامه داد: روز ۲۶ آذر ماه نیز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه […]

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان/مدیر کل بنیاد شهید گیلان گفت:  پیکر مطهر این شهدای گرانقدر روز ۱۹ آذر ماه وارد گیلان می شوند و روز ۲۶ همین ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به خاک سپرده خواهند شد.

وی ادامه داد: روز ۲۶ آذر ماه نیز همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم تشییع این هشت شهید گمنام از میدان پاسداران( پل عراق) رشت آغاز و تا میدان شهدای ذهاب(شهرداری) ادامه می یابد؛ پس از برگزاری مراسم گرامیداشت، پیکر مطهر هر شهید گمنام به یکی از شهرهای این استان منتقل می‌شوند.

داوطلب به مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم این استان نیز اشاره و بیان کرد: پیکر مطهر هشت شهید مدافع حرم نیز به تازگی شناسایی شده که شهید محمدرضا یعقوبی یکی از این شهدا و اهل استان گیلان است.

داوطلب خاطرنشان کرد: شهید محمدرضا یعقوبی هفت سال پیش در منطقه سوریه به شهادت رسید و پیکر این شهید والامقام در این منطقه جا مانده بود که در عملیات تفحص شهدای مدافع حرم در سوریه، کشف و هویت وی از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

وی در ادامه گفت: پیکر این شهید پس از طواف در حرم رضوی برای خاکسپاری به گیلان منتقل می‌شود و اواسط هفته آینده نیز مراسم تشییع این شهید مدافع حرم در گیلان و شهرستان رشت برگزار می‌شود.

شهید مدافع حرم محمد رضا یعقوبی در سال ۱۳۴۴ در شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود و همزمان با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه رفت و تا پایان دوران دفاع مقدس به جهاد ادامه داد و به مقام جانبازی رسید.

شهید یعقوبی پس از دوران دفاع مقدس، به فعالیت خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد و همزمان در رشته حقوق نیز تحصیل کرد و وکیل پایه یک دادگستری شد.

وی که فردی موفق و به لحاظ مالی نیز بی‌نیاز بود اما درگرفتن فتنه تکفیری‌ها در منطقه و تهدید حرم آل‌الله توسط داعشی‌های خبیث و به خطر افتادن جان و ناموس مسلمانان و مردم مظلوم در سوریه و عراق، غیرت وی را به جوش آورد و نتوانست در برابر هجوم اهریمنان داعشی ساکت بماند.

شهید محمدرضا یعقوبی از جانبازان دفاع مقدس، وکیل پایه یک دادگستری گیلان و متولد ۱۳۴۴ در شهرستان لنگرود بود که در نیمه شب ۱۹ رمضان ۱۳۹۵ در سوریه و در خان‌طومان سوریه به شهادت رسید به همین علت وی را شهید لیله‌القدر نامیدند

#صفیر گیلان

@safiregilan

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری