امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 20 June , 2021
امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ - 11 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 17574
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی, گزارش تصویری تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸ | 10589 بازدید | ارسال توسط :

نامگذاری یک خیابان و یا میدان در گیلان به نام«مالیات»/ مهم‌ترین منابع درآمدی دولتها مالیات است/وصول۹۷۰ میلیارد تومان مالیات در سال گذشته

به گزارش صفیر گیلان؛جواد انوری  مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند در توسعه فرهنگ مالیاتی اثرگذار باشند اظهار داشت: نقش بی‌بدیل مالیات در تمامی جوامع به روشنی مشخص است. مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه مالیات در […]

نامگذاری یک خیابان و یا میدان در گیلان به نام«مالیات»/ مهم‌ترین منابع درآمدی دولتها مالیات است/وصول۹۷۰ میلیارد تومان مالیات در سال گذشته

به گزارش صفیر گیلان؛جواد انوری  مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند در توسعه فرهنگ مالیاتی اثرگذار باشند اظهار داشت: نقش بی‌بدیل مالیات در تمامی جوامع به روشنی مشخص است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه مالیات در عمده جوامع دنیا از مهم‌ترین منابع درآمدی دولت است گفت: درآمد‌های مالیاتی عاملی برای قطع وابستگی دولت به درآمد‌های نفتی و توسعه پایدار کشور است.

انوری با تاکید بر اینکه به طور قطع مقوله اقتصاد مقاومتی به عنوان یک اولویت اصلی نظام باید در اولویت اقدامات و سرلوحه تمامی دستگاه‌های دولتی قرار گیرد تصریح کرد: نقش مالیات در امنیت، توسعه شهری و بهداشت و درمان اثرگذار و کمک‌کننده است.

ایشان نقش درآمد‌های مالیاتی در توسعه پایدار را نقشی اثرگذار و انکارناپذیر است تصریح کرد: طرح جامع مالیاتی یکی از برنامه‌های نوین مالیات‌ستانی در دنیا است و عدالت مالیاتی و شفاف‌سازی مالیاتی از نتایج این طرح است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه طرح جامع مالیاتی یکی از برنامه‌های نوین مالیات در دنیا است، تصریح کرد: در گیلان تمام زیر ساخت های مالیاتی اجرا شده است و می‌توانیم با توجه به ایجاد توسعه و بهبود هرچه بیشتر زیر ساختها و نیز اصلاح روشهای آموزش و نیروهای انسانی به اهداف خرد و کلان در این زمینه برسیم.

انوری تاکید بر اینکه مالیات بر ارزش افزوده در ۱۶۰ کشور عملیاتی شده و این روند موجب مدیریت اقتصادی می‌شود خاطرنشان کرد: شفاف‌سازی و مدیریت اقتصاد از اهداف مهم فرهنگ مالیاتی است و اگر این فرهنگ در جامعه توسعه یابد بسیاری از مشکلات در کشور کاهش می‌یابد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه در سال قبل ۹۷۰ میلیارد تومان مالیات وصول شده است، گفت: از این مقدار ۴۷۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده بوده است که سهم مالیات از مسقیم ۴۷ درصد و ارزش افزوده ۵۲ درصد است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه از سال ۸۷ تاکنون حدود هزار میلیارد تومان به دهیاری‌ها و شهرداری‌های کل گیلان از درآمد‌های مالیاتی پرداخت شده است گفت: نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی مالیاتی یک نقش بی‌بدیل است و باور‌ این مقوله باید در جامعه تقویت شود زیرامالیات از پاکترین منابع مالی در دنیا است.

انوری با تاکید بر اینکه درآمد‌های مالیاتی پشتوانه‌ای قوی برای تغییرات مهم اقتصادی در کشور است خاطرنشان کرد: گیلان تنها استانی است که در مقوله توسعه فرهنگ مالیاتی اقدامات اثرگذاری نداشته و توسعه فرهنگ مالیاتی در استان گیلان ضعیف است.

وی یکی از آثار طرح جامعه مالیاتی را مودی مداری عنوان کرد گفت: درآمدهای مالیاتی با عدالت مالیاتی تامین‌کننده برخی از هزینه‌های جاری کشور است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در توسعه این فرهنگ اثرگذار است تصریح کرد: افزایش رفاه و توسعه اجتماعی با فرهنگ مالیاتی در جامعه افزایش می‌یابد و توجه به این مقوله باید در ابعاد مختلف جامعه گسترش یابد.

انوری با تاکید بر اینکه مودیان حقیقی اظهار‌نامه‌های مالیاتی خود را تا پایان خرداد ماه تسلیم کرده‌اند تصریح کرد: اشخاص حقوقی و مستغلات فرصت دارند تا ۳۱ تیرماه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تسلیم کرده و از مزایای پرداخت مالیات بهره‌مند شوند.

وی حمایت از تعاونی‌ها، بخش کشاورزی، دامپروری، صادرات، بهداشت و درمان را از جمله اقدامات این اداره‌کل عنوان کرد و افزود: یکی از مسائل مهم در کل کشور مقوله آموزش است و این آموزش در حوزه فرهنگ مالیاتی باید در جامعه گسترش یابد.

 

انوری با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های طرح جامعه مالیاتی در استان گیلان فراهم شده است گفت: سه محور  اصلی مالیات طرح جامع مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح  قانون مالیات‌های مستقیم است که مالیات بر ارزش افزوده یکی از مدرن‌ترین پایه‌های مالیاتی است.

مدیر کل امور مالیاتی گیلان خواستار شد تا با روشنگری رسانه ها در خصوص عملکرد  اداره کل امور مالیاتی و تاثیر ان در جامعه و در بخش تولید داخلی و پرداخت به شهرداریها و دهیاریها …. یک خیابان یا یک میدان یا پارک به نام مالیات نام گذاری شود.

در این نشست مدیر کل امور مالیاتی گیلان به برخی از سوالات خبرنگاران در حوزه مالیاتی پاسخ دادند.

/زلیخا صفری

    1 (1)

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد