به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت : هزار و ۸۰۰  نفر در چهارمین  روز از نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  با مراجعه به فرمانداری ها و بخشداری های گیلان  ثبت نام کردند. محمد احمدی پور گفت : از این تعداد ۲۳۵نفر […]

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت : هزار و ۸۰۰  نفر در چهارمین  روز از نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  با مراجعه به فرمانداری ها و بخشداری های گیلان  ثبت نام کردند.

محمد احمدی پور گفت : از این تعداد ۲۳۵نفر در شهرها و ۱۵۶۵ نفر در روستا نام نویسی کرده اند.

وی افزود : شهرستانهای رشت ؛رودسر،لاهیجان،تالش ،رودسر و لنگرود بیشترین ثبت نام ها را در روز چهارم  داشتند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان افزود : از مجموع داوطلبان امروز ۹۷ نفر زن و ۱۷۰۳نفر مرد هستند.

محمد احمدی پور افزود: با احتساب هزار و ۸۰۰ نفری که امروز نام نویسی کردند تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات بیست و نهم اردیبهشت در گیلان به ۴ هزار و ۹۱۴نفر رسید.

وی با اشاره به روند افزایش ثبت نام ها خاطرنشان کرد : داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت، نام نویسی را به روزهای آخر موکول نکنند. چون زمان  ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

 گفتنی است نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح روز (دوشنبه) در فرمانداری ها و بخشداری های  گیلان آغاز شد و تا پایان وقت اداری یکشنبه ششم فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان گیلان  داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار و ۲ نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل برای مشمولان ماده ۲۸ قانون، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر و اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند.

ارایه مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت و دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار الزامی است.

همچنین داوطلبانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

ستاد انتخابات گیلان اعلام کرده است  داوطلبانی که در دفاتر پیش خوان دولت پیش ثبت نام کرده اند حتما باید  هنگام نام نویسی نهایی علاوه بر به همراه داشتن مدارک لازم کد رهگیری پیش ثبت نام را باید همراه داشته باشند.