به گزارش صفیر گیلان؛سید امیر مصباح،معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اظهار کرد:پیرو انتشار فراخوان نخستین اکسپوی عکس گیلان،بیش از ۵۰۰ اثر از ۱۰۴ عکاس جوان(زیر ۳۵ سال)استان به دبیرخانه این اکسپو ارسال شد. وی یادآور شد:این اکسپوی عکس به همت انجمن هنرهای تجسمی گیلان با نظارت و همکاری […]

به گزارش صفیر گیلان؛سید امیر مصباح،معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اظهار کرد:پیرو انتشار فراخوان نخستین اکسپوی عکس گیلان،بیش از ۵۰۰ اثر از ۱۰۴ عکاس جوان(زیر ۳۵ سال)استان به دبیرخانه این اکسپو ارسال شد.

وی یادآور شد:این اکسپوی عکس به همت انجمن هنرهای تجسمی گیلان با نظارت و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با هدف حمایت از تولید آثار فاخر عکاسی،حمایت مادی و معنوی از عکاسان جوان و مطرح و شاخص استان به جهت ایجاد انگیزه و دلگرمی و ارتقای سطح کیفی آثار عکاسی استان با حمایت از آثار فاخر برگزار می‌شود.

مصباح،آموزش هنرجویان و سید امیر مصباح،هنر جویان جوان استان از طریق بازدید از نمایشگاه و مشق دیداری، پویا نمودن فضای تجسمی استان،تبادل تجربه بین هنرمندان عکاس استان و فرهنگ‌سازی بین دستگاه‌های دولتی و غیردولتی استان در زمینه هزینه کردن بخشی از اعتباراتشان برای خرید آثار هنری را از دیگر اهداف برپایی این اکسپوی هنری دانست.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،با اشاره به راهیابی ۳۰ اثر به بخش نمایشگاه نخستین اکسپوی عکس گیلان، افزود:نمایشگاه این آثار از امروز، ۲۴ اسفند لغایت ۲۹ اسفند ۹۶ در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص)رشت برپا خواهد شد.