امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 26 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ - 20 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 17918
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴ | 6882 بازدید | ارسال توسط :

نماز جمعه مظهر وحدت و هم‌بستگی و محل بصیرت بخشی و آگاهی دهی به مسلمانان و مؤمنان است

صفیر گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت با تبریک میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار کرد: متأسفانه شنیده‌شده که تجرد به جوانان امروز ایران تسری کرده و باوجود سنین بالا رغبتی برای ازدواج ندارند. وی با بیان اینکه برای مجرد زندگی کردن از طریق فضای مجازی […]

نماز جمعه مظهر وحدت و هم‌بستگی  و محل بصیرت بخشی و آگاهی دهی به مسلمانان و مؤمنان است

صفیر گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه رشت با تبریک میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت اظهار کرد: متأسفانه شنیده‌شده که تجرد به جوانان امروز ایران تسری کرده و باوجود سنین بالا رغبتی برای ازدواج ندارند.

وی با بیان اینکه برای مجرد زندگی کردن از طریق فضای مجازی معاند غربی ترویج داده می‌شود افزود: غربی‌ها دلایل زیادی برای مجرد زندگی کردن می‌آوردند که گاها با ادله معنوی آن را توجیه و می‌گویند ازدواج و فرزند آوری مانع تقرب به خدا می‌شوند، ازاین‌رو باید گفت که این نگاه، نگاه اربابان کلیساست.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه بخش‌هایی از مسلمانان شیعه‌مذهب در میدان عمل از این تفکر اربابان مسیحی بهره می‌برند گفت: خود را از بچه‌دار شدن محروم می‌کنند و یا اصلاً فرزند دار نمی‌شوند، متأسفانه این مسئله خارج از مسئله اسلام به داخل اسلام رخنه کرده است.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه ازدواج کردن مانع دستیابی به کمال و انسانیت نمی‌شود افزود: در اسلام ازدواج و فرزند آوری از اموری است از مسائل مهم محسوب می‌شود.

فلاحتی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، اجتماع بزرگ مردم در نماز جمعه است تصریح کرد: مسلمانان در طول تاریخ روز پنج‌شنبه خود را برای نماز در روز جمعه آماده می‌کردند چراکه مردم کارهایی که مربوط به جمعه بود در پنج‌شنبه انجام می‌دادند که در روز جمعه با فراغت به نماز جمعه بپردازند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه مظهر وحدت و هم‌بستگی ملت مسلمان ایران و دنیاست گفت: نماز جمعه محل بصیرت بخشی و آگاهی دهی به مسلمانان و مؤمنان است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به شهادت شیخ فضل‌الله نوری افزود: شهید فضل‌الله نوری شهید استبداد غربی بود چراکه او خواهان مشروطه مشروعه بوده و غرب‌گرایان او را از سر راه خود برداشتند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد