به گزارش صفیرگیلان؛غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی امروز، ۲۶ آبان ماه در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان که از امروز لغایت اول آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های استان واقع در جاده تهران برگزار خواهد شد، با بی‌اثر خواندن تحریم‌های آمریکا علیه ملت، اظهار کرد: ترامپ اعتقاد داشت تحریم های فلج کننده آمریکا بعد از ۱۴ آبان مردم ایران را به زانو در می‌آورد.

وی ایستادگی ملت ایران با وجود همه سختی ها و مشکلات را عامل بی اثر شدن تحریم‌ها دانست و یادآور شد: در این شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی نشان دهنده فرهیختگی مردم گیلان است.

نماینده رشت در مجلس ضمن قدردانی از برگزاری متوالی نمایشگاه کتاب طی پنج سال اخیر، خاطرنشان کرد: فرهنگ بالای مردم عامل شکل گیری انقلاب و تداوم آن در طول چهل سال گذشته است.

جعفرزاده گیلان را یک استان فرهنگی دانست و گفت: بی تردید پیشرفت و توسعه مد نظر کشور ما از کتاب و کتابخوانی نشئت می‌گیرد. خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از بهترین وزارتخانه هاست و عملکرد مطلوبی دارد و امیدوارم این برنامه های فرهنگی تداوم پیدا کند.

وی با اشاره به همکاری مجلس با دولت در پرداخت یارانه کتاب و کاغذ، عنوان کرد: آمادگی داریم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ نهایت همکاری را با وزارت ارشاد در حوزه کتاب و نشر داشته باشیم.

نماینده رشت در مجلس، با بیان اینکه توسعه فضاهای مجازی نباید چراغ کتاب و کتابخانه، را خاموش کند، یادآور شد: هرچقدر برای فرهنگ و کتاب هزینه کنیم، باز هم کم است.