امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 25 September , 2021
امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ - 18 صفر 1443
شناسه خبر : 47944
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ | 26 بازدید | ارسال توسط :
مدیر عامل آب منطقه‌ای استان گیلان

نوبت بندی و رها سازی آب کشاورزی در استان گیلان پایان یافت

صفیر گیلان،مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به پایان آبگذاری و نوبت بندی آب کشاورزی در استان، گفت: آبگیری سد سفید رود برای فصل آتی آغاز شده است.

نوبت بندی و رها سازی آب کشاورزی در استان گیلان پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان،وحید خرمی با بیان اینکه سال آبی امسال با کاهش بارندگی همراه بوده است، گفت: آمارها نشان می دهد که کاهش بارندگی در سطح کشور به بیش از ۵۰ درصد و در گیلان به ۳۰ درصد رسیده است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان با تاکید بر اینکه کاهش بارندگی‌ها در سال جاری تأثیر قابل توجه‌ای در سطح ورودی سدها و دبی رودخانه‌ها داشته است، اظهار کرد: این شرایط باعث شد تا سد سفید رود به عنوان اصلی ترین منبع آب کشاورزی استان نسبت به دو سال گذشته یک سوم آورد داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات جوی در بهمن ماه سال گذشته و پیش بینی‌های صورت گرفته در زمینه سال آبی،  با برگزاری جلسات منظم ، برنامه ریزی  دقیق برای مصارف آب  استان گیلان بر اساس میزان آورد تهیه شد.

خرمی با بیان اینکه برنامه ریزی ها در کارگروه مدیریت منابع و مصارف آب استان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، اضافه کرد: بر اساس تقویم زراعی که سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد این برنامه ریزی ها مورد تصویب  قرار گرفت.

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان گیلان در ادامه با بیان اینکه هم اکنون دیگر آبیاری کشاورزی برای استان انجام نمی‌شود، گفت: برنامه نوبت بندی تهیه شده جهت آبیاری کشاورزی امسال اجرا و به پایان رسیده است.

وی به وضعیت سدهای تأمین کننده آب شرب استان اشاره و با تاکید بر اینکه این سدها در شرایط مناسبی قرار دارند، افزود: در حال حاضر ذخیره آب موجود کافی است  و نگرانی جهت تأمین آب شرب برای تصفیه خانه اصلی استان گیلان وجود ندارد.

خرمی با اشاره به اینکه میزان آب موجود در سد سفید رود در حال حاضر پایین‌تر از سال گذشته است، افزود: با توجه به پایان فصل کشاورزی، نگرانی در این خصوص وجود ندارد و آبگیری سد برای سال آتی از هم اکنون شروع شده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد