صفیر گیلان/مردم در انتخابات هم به این مسئله دقت کنند و دیدگاهِ کاندیدا نسبت به آمریکا و دشمنانِ دین خدا را بررسی کنند که شخص موردنظر آیا آمریکا را کدخدا می‌داند یا خیر؟

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان/؛آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با بیان اینکه مسلمانان موظف به حفظ اسرار شخصی خود و دیگران هستند اظهار داشت: انسان ممکن است در دوره جوانی و میانسالی مرتکب گناه و حرامی شده باشد اما حق ندارد نزد دیگران به‌ گناهش اعتراف کند و اسرار خود را برملا سازد.

امام جمعه رشت، ترور شخصیت را خطرناک‌تر از ترور فیزیکی دانست و افزود: عواملی نظیر عصبانیت، احساسات ناشی از عصبانیت، پرحرفی و بیهوده‌گویی باعث می‌شود تا انسان اقدام به کشف اسرار زندگی دیگران کند و کسی‌که پرحرفی می‌کند نیز دچار یاوه‌گویی خواهد شد.

 

آیت‌الله فلاحتی ضمن تبریک سالروز ولادت باسعادت امام جواد(ع) بیان کرد: ما مسلمانان وظیفه داریم نسبت به دشمنانِ خدا، همیشه دشمنی بورزیم و دوستان و اولیاء خدا را دوست داشته باشیم بنابراین سر دادن شعار مرگ بر اسراییل توسط مردم خوب و مسلمان در واقع عمل به دستور خداست.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم در انتخابات هم به این مسئله دقت کنند و دیدگاهِ کاندیدا نسبت به آمریکا و دشمنانِ دین خدا را بررسی کنند که شخص موردنظر آیا آمریکا را کدخدا می‌داند یا خیر؟

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ادامه داد: البته منظورِ ما، مردم آمریکا نیست و ما از مردمان آگاه دنیا و مردم بصیری که کنار کاخ سفید به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند تشکر می‌کنیم بلکهم نظور ما نفرت از سردمداران آمریکا و اروپا است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به ۱۳ رجب سالروز ولادت باسعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و آغاز اعتکاف افزود: آن حضرت، بعد از پیامبرخدا، انسانِ برتر بودند؛ امام علی(ع) در روایتی فرمودند نسبت به مردم، زیاد خرده‌گیری نکنید و قدر خود را با دوری از کارهای پست، بالا ببرید.

 

امام جمعه رشت با اشاره به حملات موشکی سپاه‌ پاسداران انقلاب اسلامی به مقرر تروریست‌های داعش و موساد عنوان کرد: این عملیات باعث خوشحالی مردم و آزادگان شد و البته پیام‌هایی نیز داشت.

 

وی اولین پیام موشک‌های نقطه‌زن ایران را خطاب به رژیم غاصب صهیونیستی دانست و بیان کرد: اگرچه جنایت تروریستی کرمان با تبلیغات وهابیون صورت گرفت اما موساد و سردمداران آمریکا در پشت صحنه ایستاده بودند زیرا آن‌ها آنها حامیان تروریست‌ها هستند و ما انتقام گرفتیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، پیام دوم حمله موشکی ایران را انتقام از داعش عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی‌ هیچگاه مردم خود را رها نکرده و نمی‌کند و با این عملیات، به رژیم صهیونیستی هم هشدار دادیم که فکر تجاوز و پرتاب گلوله‌ای به سمت ایران را در سر خود نپروراند و بدانند که جمهوری اسلامی در هر جای دنیا که بخواهد در وقت مقتضی و در صورت عدم موانع، دشمنان اسلام را ادب خواهد کرد.

 

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بعضی کشورها هنوز دلداده رژیم صهیونیستی هستند و از حداقلی‌ترین تلاش‌ها برای حمایت‌ از مردم مظلوم غزه دریغ می‌کنند گفت: جمهوری اسلامی یک حکومت مبتنی بر آرمان‌های اسلام است و برای حمایت از مردمان مستضعف و مسلمان جهان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 

امام جمعه رشت عنوان کرد: تقریباً ۱۰۳ روز از جنگ غزه می‌گذرد و از روزی که این نقطه از دنیای اسلام توسط صهیونیست‌ها اشغال شده تا امروز هیچ روزی برای صهیونیست‌ها و سردمداران‌شان به تلخی این ایام نبود؛ رهبر معظم انقلاب هم فرمودند رژیم صهیونیستی بعد از ۱۰۰ روز جنایت، نه‌تنها به هیچ کدام از هدف‌هایش نرسید بلکه شکست هم خوردند و قصد نابودی حماس و انتقال مردم غزه را داشتند اما در این بخش هم شکست خوردند و در عین حال نتوانستند جلوی اقدامات جبهه مقاومت را بگیرند.

 

وی ادامه داد: طی این ۳ ماه بیش از ۲۰‌ نشست سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان موساد و رهبران آمریکا و اروپا برگزار شد اما با این نشست‌ها‌ ‌هم باریکه غزه‌ نابود نشد و به اهداف‌شان نرسیدند تا جایی‌که وزیر خارجه آمریکا اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرد که حماس نابود شدنی نیست‌.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها شکست‌های اقتصادی و نظامی پی در پی را متحمل شده‌اند تصریح کرد: یکی از رسانه‌‌های معروف اسراییلی اخیراً اعتراف کرده که تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نظامی صهیونیستی به هلاکت رسیده و مجروح شده‌اند و حدود ۳۰ هزار زخمی هم داده‌اند که اکثراً مسلح و در پناهگاه‌ها بودند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه حشدالشعبی، حماس، انصارالله، حزب‌الله و سایر جبهه‌ مقاومت امروز قوی‌تر شدند و ابهت و قدرت اسلام برای جهانیان در حال اثبات است افزود: انصارالله امروز میدان‌دار دریای سرخ و باب‌المندب است و این قدرت اسلام است؛ دشمنان می‌دانند که اگر اسلام قدرت یابد دیگر حیثیتی برای قداره‌کشان بین‌المللی نخواهند ماند لذا یمن را مورد هدف قرار دادند تا در دل فرماندهان ارشد یمن خوف ایجاد کنند و از کشتی‌های اقتصادی صهیونیست‌ها نیز حراست کرده و در عین حال موشک‌های یمن را مهار کنند اما انصارالله اعلام کرد که تا آخرین لحظه در کنار فلسطین و غزه خواهد ایستاد.

 

امام جمعه رشت با اشاره اهمیت بزرگراه رودبار و راه‌آهن رشت به کاسپین و قول‌های مسئولان برای اتمام این پروژه‌ها گفت: مسئله پسماند، دو رودخانه رشت و تالاب انزلی هم در کنار سایر پروژه‌ها مورد توجه جدی باشد

  • نویسنده : دبیر ؛زلیخا صفری راسته کناری