امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 919
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 09 دی 1395 - 23:19 | 1748 بازدید | ارسال توسط :

نگاه محله محوری و توجه به نقاط کم برخوردار سیاست امروز حاکمیتی است

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان، دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در مراسم افتتاح دهمین بازارچه خصوصی شهر رشت واقع در مسکن مهر که با حضور مسئولان و جمعی از ساکنین مسکن مهر با اشاره به اینکه محلات تازه تاسیس و کم برخوردار یکی از ارکان توسعه آتی شهر است اظهار  داشت […]

نگاه محله محوری و توجه به نقاط کم برخوردار سیاست امروز حاکمیتی است

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان، دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در مراسم افتتاح دهمین بازارچه خصوصی شهر رشت واقع در مسکن مهر که با حضور مسئولان و جمعی از ساکنین مسکن مهر با اشاره به اینکه محلات تازه تاسیس و کم برخوردار یکی از ارکان توسعه آتی شهر است اظهار  داشت : طی دو سال اخیر در شهرک مسکن مهر اقدامات خوبی در راستای اجرای خدمات عمومی چون راه اندازی پارک ، فضای سبز ، ایستگاه آتش نشانی و بازارچه و نیز راه اندازی شهرداری منطقه و … صورت پذیرفته است.
شهردار رشت ضمن عذرخواهی از ساکنین شهرک مسکن مهر در خصوص کاستی ها و کمبودهای احتمالی در برخورداری از خدمات شهری تصریح کرد : علیرغم مشکلات انباشت شده از دوره های قبل سعی و تلاش شهرداری رشت بر آن است تا در بودجه مصوب سال آتی در توزیع جغرافیایی خدمات توجه ویژه ای به نقاط کم برخوردار شود.

hf2

وی ضمن یادآوری حماسه مردم ولایتمدار شهر رشت در هشتم دی ماه سال ۸۸ افزود : ۸ دی برای مردم ایران نقطه تلاقی تفکرات مردمی است که در برابر هرگونه اختشاش و انحراف برخورد خواهند کرد.

دکتر ثابت قدم با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن پدیده ۸ دی تصریح کرد : راه اندازی این بازارچه هدیه به مردمی است که بیشترین حضور را در عرصه انقلاب داشته اند.
شهردار رشت خاطرنشان کرد: امروزه بصیرت واقعی که مشمول بیانات رهبری است در اقدام و عملی است که الزاما دارای خروجی و کار مناسب برای مردم باشد.

وی یادآور شد : اگر نگاه ما این است که تابع ولایت مطلقه فقیه هستیم در عمل باید اقدامی انجام دهیم که به تمامی فرمایشات ایشان جامه عمل پوشانده شود.

دکتر ثابت قدم نگاه محله محوری و توجه به نفاط کم برخوردار را سیاست امروز حاکمیتی خواند و گفت: براین اساس باید نگاه ارزشی و نگاه محله محوری در راستای محرومیت زدایی باید بیش از پیش رونق یابد.

شهردار رشت اظهار داشت : اقلیت هایی از این نگاه سواستفاده می کنند. و برای بقا خود دست به هر عمل فتنه گرانه ای می زنند ، قطعا راه به جایی نخواهند برد.

بازگشایی مسیر جدید حدفاصل شهرک مسکن مهر تا شهرک باهنر

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر رشت ، با قدردانی از تلاشهای دکتر ثابت قدم در افتتاح پروژه های عمرانی و فرهنگی شهر اظهار داشت : افتتاح بازارچه خصوصی مسکن مهر را نشان از تحرک و جنب و جوش دارد.

سید رضا موسوی روزان تصریح کرد : به عمل در آمدن توان شهردار بستگی به همراهی و همکاری مدیران شهری دارد و اعضای شورای شهر نیز اگر می خواهند پرونده ای از خود داشته باشند باید به پرونده شهردار خود نگاه کنند.

وی با قدردانی مجدد از دکتر ثابت قدم در اجرای پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی تصریح کرد : در این پروژه بالغ بر ۲۰۹ میلیارد تومان در راستای خرید لوله برای دفن و تعبیه در زیر زمین هزینه می شود.که مردم در ده سال اینده ثمره این کار را خواهند دید.

%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3-%da%a9%d9%85%db%8c%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d8%b4%d9%81%d8%aa

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت از بازگشایی مسیر جدید حدفاصل شهرک مسکن مهر تا شهرک باهنر خبر داد و گفت : چاره اندیشی برای ساماندهی حجم ترافیک فعلی شهر باید از سالهای گذشته پیش بینی می شد که محقق نگردید و این بار به دوش مدیران شهری دوره چهارم شورا گذاشته شد.
سیدرضا موسوی روزان با تاکید بر ماندگاری کاسبین در بازارچه تصریح کرد : سازمان میادین در ساماندهی این بازارچه ها باید به گونه ای عمل نماید که کاسبین با ورود دراین بازارچه ضمانت ماندگاری داشته باشند.

وی شهدای میدان ذهاب را پیشتازان بصیرت دانست و گفت: هبچ کدام از شهدای ما بدون بصیرت و آگاهی به شهادت نرسیدند.

روی آوری جوانان به دستفروشی به دلیل تعطیلی و خاموش شدن موتور و چرخ کارخانجات است / ایجاد مراکز و بازارچه های مدرن یکی از برنامه های شهرداری و شورا است.
مظفر نیکومنش نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سخنانی با اشاره به تحولات یکسال اخیر در شهر رشت اذعان داشت : سیاست گذاری و تدبیر ذکتر ثابت قدم و اعضای شورا مبتنی بر تمرکز زدایی و تقویت سرمایه گذار در مناطق ۵گانه شهرداری است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر راه اندازی بازارچه ها تقویت اشتغال شهروندان دانست و گفت : روی آوری جوانان به دستفروشی به دلیل تعطیلی و خاموش شدن موتور و چرخ کارخانجات است براین اساس شهرداری به تنهائی مسئول ایجاد سرمایه گذاری در مناطق نیست بلکه سازمانهای دیگر نیز دز این زمینه باید ورود کنند.hf6

وی ایجاد مراکز و بازارچه های مدرن را یکی از برنامه های شهرداری و شورا عنوان کرد و تصریح کرد : انجام کندو کاری و بسته شدن معابر در راستای آماده سازی شهر برای سال جدید و پذیرش سرمایه گذار است.

افتتاح ۳ بازارچه دیگر تاپایان سال

مهندس اعلایی بازارچه مسکن مهر را پانزدهمین بازارچه شهر رشت دانست و اذعان داشت : این بازارچه دهمین بازارچه خصوصی است که با ۱۰۰ غرفه و به متراژ ۱۶۰۰ متر به بهره برداری می رسد.

hf7
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت از افتتاح ۳ بازارچه دیگر تاپایان سال خبر دادو یادآور سد : این بازارچه ها در بلوار دیلمان, مطهری و هسته مرکزی شهر با معماری متناسب راه اندازی خواهد شد.

وی افزود : امید است این بازارچه در زمینه های مدیریتی و معماری الگویی برای دیگر بازارچه شود

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد