امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 21 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ - 14 صفر 1443
شناسه خبر : 11418
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳ | 2261 بازدید | ارسال توسط :

نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است/نیرو انتظامی باید در عرصه های معنوی در بالاترین جایگاه ها قرار بگیرد/خانواده مامور نیروی انتظامی باید در تراز نیروی انتظامی باشند

به گزارش صفیر گیلان به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، آیت‌الله “سیداحمد خاتمی” در جلسه نهضت تهذیب با حضور فرمانده انتظامی و جمعی از کارکنان انتظامی استان در ستاد انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی، خادمان امنیت در کشور اهل بیت هستند، اظهار داشت: در نظام مقدس پلیس باید در قله […]

نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است/نیرو انتظامی باید در عرصه های معنوی در بالاترین جایگاه ها قرار بگیرد/خانواده مامور نیروی انتظامی باید در تراز نیروی انتظامی باشند

به گزارش صفیر گیلان به نقل از پایگاه خبری پلیس گیلان، آیت‌الله “سیداحمد خاتمی” در جلسه نهضت تهذیب با حضور فرمانده انتظامی و جمعی از کارکنان انتظامی استان در ستاد انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی، خادمان امنیت در کشور اهل بیت هستند، اظهار داشت: در نظام مقدس پلیس باید در قله معنویت باشد.

این شخصیت برجسته مذهبی با اشاره به نقش تذکر و موعظه در پیشرفت و تعالی روح بشریت، تصریح کرد: حتی پیامبر اسلام به عنوان شخصیت اول جهان، از جبرئیل موعظه طلب می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: این نیرو باید در عرصه های معنوی نیز در بالاترین جایگاه ها قرار بگیرد.

آیت الله سیداحمد خاتمی با بیان اینکه تاریخچه نیروی انتظامی به عصر حضرت امیرالمومنین می‌رسد، اظهار داشت: حضرت امام علی(ع) پاک ترین و شجاع ترین نیروها را در شرطه الخمیس به کار گرفت و فرماندهی آن را به اصبغ ابن نباته تیمی سپرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نیروی انتظامی به عنوان امین جان، مال و ناموس مردم باید از پاک ترین دستگاه ها باشد، تصریح کرد: ماموران انتظامی باید به خدمت در نیرویی که توسط حضرت علی(ع) بنا شده، افتخار کنند.

این شخصیت برجسته مذهبی، تذهیب نفس، اهمیت دادن به خانواده، رسیدگی به خویشاوندان و امر به معروف را از مراحل چهارگانه مورد اشاره قرآن برای سازندگی انسان ها برشمرد و اضافه کرد:‌ اگر نیت خالص داشته باشید، تمام ماموریت های شما برای تامین امنیت مردم، عبادت است.

وی بی حجابی را یک جرم مشهود معرفی کرد و افزود:‌ خادمان ملت در نیروی انتظامی باید در مقابل این پدیده بایستند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه خانواده مامور نیروی انتظامی باید در تراز نیروی انتظامی باشند، خاطرنشان کرد:‌ احساس مسئولیت نسبت به خانواده، بسیاری از ناهنجاری‌ها را کاهش می دهد.

امام جمعه موقت تهران التزام عملی و اعتقادی به نظام اسلامی را به عنوان یک انتظار ویژه از نیروهای مسلح برشمرد و اظهار داشت: پلیس اسلامی نباید اهل مسامحه و سیاسی کاری باشد.

این شخصیت برجسته مذهبی با بیان اینکه امروز در هر جایی که اسمی از اسلام ناب محمدی برده می‌شود، نام جمهوری اسلامی ایران می‌درخشد، اظهار داشت: التزام عملی به نظام به معنای قانون مداری و برخورد جدی با مظاهر تخلف است.

وی با اشاره به اینکه همه حکومت های بشری با میزانی از تخلف دست و پنجه نرم می کنند، خاطرنشان کرد:‌این توجیه از تخلف و حمایت از آن است که اشتباهی جبران ناپذیر به نظر می‌رسد.

آیت الله احمد خاتمی با تاکید بر اینکه نعمت بهره مندی از یک رهبر فرزانه، شجاع، کشورشناس، مدیر و مدبر یک مزیت بزرگ برای همه مردم ایران است، بیان داشت:‌حتی غربی‌ها حضرت امام خامنه‌ای را به عنوان یکی از دوراندیش‌ترین رهبران تاریخ می‌شناسند.

امام جمعه موقت تهران با تقدیر از جانفشانی فرزندان ملت برای از میان بردن شجره منحوس داعش، تصریح کرد‌: اگر شهدای مدافع حرم نبودند، باید در شهرهای مرکزی ایران با داعش می‌جنگیدیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد