امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 26 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ - 20 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 50089
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸ | 27 بازدید | ارسال توسط :
به جز استان‌های گیلان و مازندران

هشدار رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور درباره فرونشست زمین در ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان با بیان این‌که میزان آبی که درون زمین فرو می‌رود با میزان آب استخراج شده متناسب نیست، گفت: همین امر باعث بروز پدیده فرونشست در همه جای کشور به جز استان‌های گیلان و مازندران شده است.

هشدار رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور درباره فرونشست زمین در ایران
صفیر گیلان به نقل از معدن نیوز –معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان با بیان این‌که میزان آبی که درون زمین فرو می‌رود با میزان آب استخراج شده متناسب نیست، گفت: همین امر باعث بروز پدیده فرونشست در همه جای کشور به جز استان‌های گیلان و مازندران شده است.

به گفته علیرضا شهیدی، پیش‌بینی می‌شود استان‌های گیلان و مازندران نیز طی سال‎های آینده دچار فرونشست بشوند.

وی با بیان این‌که از ۶۰۶ دشت موجود در کشور بیش از ۳۰۰ دشت ممنوعه هستند؛ خاطرنشان کرد: این دشت‌ها دچار وضعیت قرمز شده‌اند و بقیه دشت‌ها نیز شرایط مناسبی ندارند و یکی از بحرانی‌ترین مناطق کشور دشت‌های استان اصفهان است که با فرونشست جدی مواجه شده است.

معاون وزیر صمت با بیان این‌که که میزان فرونشست در شهر اصفهان حدود ۱۶ سانتیمتر است، تصریح کرد: متاسفانه زبانه‌های فرونشست وارد شهر شده و قسمت‌های مرکزی و بافت تاریخی شهر را نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

شهیدی با بیان این‌که در تهران نیز میزان فرونشست نیز بسیار زیاد است، گفت: گفته می‌شود تهران روزی یک میلیمتر تهران دچار فرونشست می‌شود که عدد بسیار زیادی است.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یادآور شد: بر اساس آمارهای موجود در اتحادیه اروپا اگر در منطقه‌ای ۴ میلیمتر فرونشست ایجاد شود آن منطقه وارد شرایط بحرانی می‌شود و وقتی ما در ایران صحبت از سانتیمتر می‌کنیم باید متوجه شویم که دچار شرایط بسیار حادی شده‌ایم.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد