محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از برگزاری همایش آموزشی آشنایی با راهکارهای مدیریت مصرف برق و گاز به منظور آگاه سازی هرچه بیشتر درخصوص این موضوع مهم خبر داد.

صفیر گیلان/محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از برگزاری همایش آموزشی آشنایی با راهکارهای مدیریت مصرف برق و گاز به منظور آگاه سازی هرچه بیشتر درخصوص این موضوع مهم خبر داد.

در این همایش که به همت مشاور مدیرعامل توزیع برق گیلان در امور زنان و خانواده برگزار شد، مهدیزاده خاطرنشان کرد: مقابله با اسراف ریشه در آموزه های دینی ما دارد و پویایی و فراگیر شدن شعارهای مرتبط با فرهنگ‌ صحیح مصرف انرژی، به عنوان بخشی از مسئولیت های اجتماعی، مستلزم عزمی استوار و اقدامات میان بخشی است و شایسته است با ارج نهادن به نگرشی خلاق، علمی وکارآمد در سطوح مختلف جامعه در این راستا اقدامات شایانی صورت پذیرد.

وی افزود: به دلیل محدودیت منابع انرژی و حفظ این سرمایه برای آیندگان ضرورت صرفه جویی در مصرف آب ،برق و گاز بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در این همایش آموزشی زهرا یعقوب نژاد مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان گفت: منظور از مدیریت مصرف انرژی ، انتخاب الگوها و اتخاذ روش‌ها و سیاست‌هایی در مصرف انرژی است که از نقطه نظر اقتصاد ملی مطلوب باشند و استمرار وجود و دوام انرژی و در نتیجه آن ادامه حیات و حرکت، تضمین شود.

وی تاکید کرد: بر اساس آموزه‌های علمی، فرهنگی، دینی و اخلاقی ضروری است مدیریت مصرف انرژی حیاتی قلمداد شود و نقش کلیدی بانوان در مدیریت مصرف انرژی مهم است چرا که آن ها می توانند نقطه شروع اصلاح الگو باشند و با طرح الگوی مناسب، برای مصارف خانگی، الگویی فراگیر را در جامعه مطرح کنند.

گفتنی است در این همایش که جمعی از بانوان شاغل بهمراه کارکنان شرکت توزیع برق و شرکت گاز استان حضور داشتند رئیس زاده رئیس خدمات فنی و فروش عمده شرکت گاز و مهناز یوحنایی مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق گیلان به ارائه توضیحات در حوزه مدیریت مصرف انرژی پرداختند و به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

شایان ذکر است همایش آموزشی آشنایی با راهکارهای مدیریت مصرف برق و گاز پیرو ابلاغ تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین مشاور امور زنان و خانواده وزارت نیرو و مدیرکل و مشاور امور زنان و خانواده وزارت کشور برگزار شد