صفیر گیلان ؛کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: بنده همواره اعلام کرده ام که مرهون تلاش های خستگی ناپذیر اصحاب رسانه هستیم و یقینا در راستای برگزاری جشنواره بین المللی رسانه ای بانوان حریم رسالت که مختص بانوان فرهیخته خبرنگار است ، حتما مجموعه مدیریت شهری رشت همراهی لازم را با هدف برگزاری هر چه باشکوهتر این جشنواره دارد

به گزارش صفیر گیلان روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با رئیس بسیج رسانه گیلان که با موضوع برگزاری سومین جشنواره بین المللی رسانه ای بانوان حریم رسالت در ساختمان شورای رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه علیرغم اینکه رشت یک شهر با تاریخ کهن و دارای چهره های فرهیخته و شاخص و به عنوان شهر اولین ها نیز شناخته شده است ، متاسفانه به ظرفیت ها و پتانسیل ها و رویداد سازی ها از این بابت توجه نمی شود اظهار کرد:

یکی از این چهره های فراملی، اسطوره بزرگ استکبار ستیز شهید میرزا کوچک جنگلی است و معتقدم باید بیش از پیش به چنین چهره های بزرگ و شاخصی توجه و پرداخته شود.

کارگرنیا حماسه بزرگ هشت دی را یکی دیگر از این شاخص ها دانست و افزود: رشت و گیلان با حماسه هشت دی ولایت پذیری اش را بار دیگر به اثبات رساند ، اما این حماسه بزرگ که توسط مردمان رشت و گیلان رقم خورد ، آن گونه که باید به آن پرداخته نشد.

وی با تاکید به اینکه عناوین دیگری همچون روز رشت ، شهر خلاق خوراک ، جشنواره های فیلم و تئاتر ، المپیادهای ورزشی و.. نیز از جمله این مباحث است که تا پیش از این مغفول مانده است تصریح کرد: اخیرا اقداماتی با این محوریت انجام شد اما هنوز هم آن چنان که باید به این رویدادهایی که می توانند آورده های فراوانی برای شهر و استان داشته باشند توجه نشده و به دنبال این هستیم که حداقل برای هر ماه از سال یک رویداد بزرگ داشته باشیم و در شهر رشت و گیلان ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی وجود دارد که می توانیم از آن ها بهره برداری های فرهنگی، اقتصادی و.. خوبی داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش خبرنگاران در انعکاس اخبار و عملکرد شورا و شهرداری رشت افزود : بنده همواره اعلام کرده ام که مرهون تلاش های خستگی ناپذیر اصحاب رسانه هستیم و یقینا در راستای برگزاری جشنواره بین المللی رسانه ای بانوان حریم رسالت که مختص بانوان فرهیخته خبرنگار است ، حتما مجموعه مدیریت شهری رشت همراهی لازم را دارد تا ان شاا این رویداد که در مرحله نخست به صورت استانی و در دومین سال به صورت ملی و این مرحله نیز قرار است به صورت بین المللی برگزار شود به نحو شایسته برگزار و با تحقق این مهم اعتبار و امتیاز دیگری برای رشت و گیلان کسب شود و ما تمایل داریم رشت را در جمیع جهات مثبت به عنوان یک برند خوب و شناخته شده معرفی کنیم.

کارگرنیا با بیان اینکه در نشست امروز به مباحث کلی پرداخته شد گفت: پیشنهاد می کنم جزئیات این جشنواره در قالب یک کارگروه مشترک بررسی و ان شاا در سومین مرحله جشنواره نیز اتفاقات خوبی رقم بخورد.

تهیه پوستر جشنواره حریم رسالت به پنج زبان دنیا

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان نیز در این دیدار نیز با قدردانی از همراهی شورا و شهرداری رشت با اشاره به اینکه جشنواره بین المللی رسانه ای بانوان حریم رسالت برای نخستین بار در کشور و توسط گیلان برگزار شد‌ اظهار کرد: این جشنواره بازتاب بسیار خوبی داشت و در مرحله نخست آن از یازده استان کشور در آن حضور داشتند.

مهدی پارسا با بیان اینکه دومین مرحله این جشنواره به صورت ملی برگزار شد افزود: سال گذشته این رویداد به صورت ملی برگزار شد افزود: در سال گذشته از چند کشور در این جشنواره شرکت داشتند و از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار بود.

رئیس بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه قصد داریم سومین مرحله از این جشنواره را به صورت بین المللی برگزار کنیم تصریح کرد : این مهم یک اقدام تاثیرگذار و نشان دهنده نقش مهم بانوان است و حتی بسیاری از استان های کشور تقاضا دارند که میزبان برگزاری این جشنواره باشند.

پارسا با تاکید به اینکه در تلاشیم تا همه ساله کیفیت این جشنواره نسبت به سال‌های پیش افزایش پیدا کند افزود : برای سومین دوره این جشنواره محتوایی مشخص شده و در بخشی از جشنواره شاهد حضور خانواده شهدای غزه نیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته از تعدادی از کشورهای خارجی درباره اجرای جشنواره حریم رسالت ۱۲۴ پیام ارسال شد گفت: کشورهایی که در این راستا پیام ارسال کردند خواستار همراهی و‌ همکاری در راستای تداوم برگزاری این جشنواره بودند و با توجه به تمایل دیگر کشورها به منظور شرکت در این جشنواره ، پوستر سومین مرحله جشنواره حریم رسالت به پنج زبان دنیا تدوین و تهیه شده است.

جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت نشان دهنده فعالیت فرهنگی گیلانیان در حوزه «زن» و «رسانه»

محدثه فردی مسئول امور بانوان سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه بانوان رسانه ای در عصر جهاد تبیین اظهار کرد: برگزاری جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت در گیلان نشان دهنده فعالیت فرهنگی اثربخش گیلانیان در حوزه «زن» و «رسانه» است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره حریم رسالت در گیلان منجر به فعالیت‌های جریان سازی چون روایت سوزانده شدن چهارده هزار اهدر بانوان گیلانی در عصر پهلوی در دفاع از عفاف و حجاب شد، افزود: معرفی نخستین شهیده رسانه کشور شهیده طاهره حدادنژاد که اصالتا گیلانی هستند از دیگر فعالیت‌های جریان ساز جشنواره حریم رسالت در سال گذشته بوده است.

فردی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری جشنواره حریم رسالت به میزبانی گیلان معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان به ویژه بانوان گیلانی است، افزود: معرفی فرهنگ اصیل گیلان و روایت جایگاه زنان در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی هنری، سیاسی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره حریم رسالت در گیلان می باشد.

فردی با اشاره به اینکه بانوان رسانه ای گیلان میزبان بانوان خبرنگار سراسر کشور و میهمانان بین المللی خواهند بود،گفت: حریم رسالت یادآور میراث بانوان رسانه ای است که با تاسی از حضرت زینب(س) به بیان حقیقت می پردازند و حریم رسالت نیز به منظور روایت حقیقت جایگاه بانوان در نگاه اسلام و انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند.