امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 21187
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰ | 12220 بازدید | ارسال توسط :

هموطنان مقیم در خارج از کشور میتوانند از پوشش تامین اجتماعی برخوردار شوند

  به گزارش صفیر گیلان؛جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام این خبر افزود : توسعه و گسترش پوششهای بیمه ای برای تمامی هم وطنان در گروههای مختلف از جمله اهداف همیشگی سازمان بمنظور بسط و ترویج در آجاد جامعه میباشد که در یک دهه اخیر بصورت ویژه در دستور کار تامین […]

هموطنان مقیم در خارج از کشور میتوانند از پوشش تامین اجتماعی برخوردار شوند

 

به گزارش صفیر گیلان؛جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام این خبر افزود : توسعه و گسترش پوششهای بیمه ای برای تمامی هم وطنان در گروههای مختلف از جمله اهداف همیشگی سازمان بمنظور بسط و ترویج در آجاد جامعه میباشد که در یک دهه اخیر بصورت ویژه در دستور کار تامین اجتماعی بوده است .

ایشان با اشاره به اقشاری همچون رانندگان ، خادمین مساجد ، قالیبافان ، کارگران ساختمانی ، مددجویان کمیته امداد ، زنان خانه دار و … که در اشکال مختلف بیمه ای تحت پوشش قرار دارند اظهار داشت : بیمه اتباع خارجی و همچنین ایرانیان خارج از کشور ازجمله دیگر تمهیداتی بوده که در این راستا صورت گرفته است .

مدیرکل تامین اجتماعی افزود : تمامی هموطنان مقیم خارج از کشور که تمایل به برخورداری از پوشش تامین اجتماعی داشته باشند میتوانند با انتخاب یکی از نرخهای ١۶ درصد ( بازنشستگی و فوت ) یا ٢٠ درصد ( بازنشستگی ، فوت و ازکارافتادگی ) در قالب مشاغل آزاد نسبت به انعقاد قرار داد با شعب تامین اجتماعی اقدام نمایند . شایان ذکر است براساس قانون ٢ درصد از قرارداد مذکور برعهده دولت میباشد .

جمیل حق پرست پیگیری امور قانونی از طرف وکیل و انجام فرایندهای دریافت فیش و واریز از طریق اینترنت را نیز از بسترهای تمهیداتی برای این گروه از هموطنان برشمرد .

براین اساس تمامی افراد شاغل و غیرشاغل در خارج از کشور که فاقد پوشش توسط نظام بیمه ای میباشند در صورت داشتن شرط سنی بین ١٨ تا ۵٠ سال میتوانند از این خدمت بهره مند گردند .

خاطرنشان میسازد افرادی که دارای بیش از ١٠ سال سابقه بیمه ای نزد سازمان تامین اجتماعی باشند از شرط سنی معاف میباشند .

همچنین درصورتی که فرد به ازای هر سال افزایش نسبت به ۵٠ سال سن ، دارای سابقه بیمه نزد تامین اجتماعی باشد امکان برخورداری و انعقاد قرارداد فراهم میباشد .

متقاضیان میبایست از طریق وکالت نامه قانونی که به تایید کنسولگریها یا نماینده وابسته کار جمهوری اسلامی ایران رسیده نسبت به ثبت درخواست خود درشعب تامین اجتماعی اقدام نمایند .

 

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد