امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 23359
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸ | 935 بازدید | ارسال توسط :

هنر مقوله ای ارزشمند با ماندگاری ابدی

به گزارش صفیر گیلان؛ نمایشگاه «۴٠ عکس از۴٠ عکاس »امروز یکشنبه ٢٨ بهمن ماه ٩٧ ساعت ١٠ صبح با حضور  مصباح معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر استان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم ‌الانبیاء (ص) رشت گشایش یافت . مصباح […]

هنر مقوله ای ارزشمند با ماندگاری ابدی

به گزارش صفیر گیلان؛ نمایشگاه «۴٠ عکس از۴٠ عکاس »امروز یکشنبه ٢٨ بهمن ماه ٩٧ ساعت ١٠ صبح با حضور  مصباح معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر استان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم ‌الانبیاء (ص) رشت گشایش یافت .

مصباح گ جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت نشان از خوش ذوقی و خوش سلیقگی اداره فرهنگ و ارشاد رشتدانست و  گفت : این جشنواره به مسئولیت حسن پور رییس اداره فرهنگ و ارشا اسلامی شهرستان رشت و جشنی است برای تمام آموزشگاههای شهرستان برگزار شده است.
مصباح افزود: آموزشگاه ها پایگاهایی هستند که در آنها ستاره سازی می شود و آینده هنری شهر را میتوان در این آموزشگاه ها پرورش داد.
وی ادامه داد: با برگزاری چنین جشنواره هایی می توانیم انگیزه بیشتری و حس رقابتی در میان هنرجویان و آموزشگاه های هنری ایجاد نماییم.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : باید به آموزشگاه ها موقعیت  و فضای بیشتری بدهیم و حمایت ها ویژه تر شود.
وی با بیان اینکه هنر مقوله ای است که ماندگاری ابدی دارد افزود: باید برای هنر که از ارکان فرهنگ جامعه است بیش از هرچیز تلاش نماییم و برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فجر در طول چهارسال نشان داده است که هنر دوستان و هنرجویان در سطح شهرستان علاقه زیادی برای بالا بردن سطح کیفی و کمی هنر دارند.

مصفا؛جشنواره فرهنگی و هنری فجر جشنواره مردمی است

قاسم مصفا مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت :جشنواره فرهنگی و هنری فجر جشنواره مردمی است
مسئول روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مورد جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت ،گفت : جشنواره فرهنگی و هنری فجر یک جشنواره مردمی است.
قاسم مصفا افزود: اجرای برنامه های مختلف هنری شامل اجرای آموزشگاه های موسیقی،نمایش و…موجب مخاطب پسند شدن جشنواره فجر رشت شده است.
وی با بیان اینکه جشنواره فرهنگی و هنری فجر فرصتی مناسب است تا هنرجویان رشته های مختلف بتوانند استعدادهای های خود را به نمایش بگذارند ،افزود: این جشنواره چهارمین سال برگزاری خود را سپری میکند و نشان از استقبال هنرجویان و هنردوستان از این جشنواره را می دهد.
مصفا افزود: حمایت از هنرمندان و هنر باید توجه بیشتری شود و با شناسایی هنرمندان خلاق می توان کارهای بزرگی را در حوزه فرهنگ شهرستان رشت انجام داد .

در نمایشگاه ۴۰ عکس از ۴۰  عکاس، آثاری از امیر آقایی ، الهه فلاح بلندطبع ، اصغر عبدی ، امیر محبوب یگانه ، حسین خائف ، امیرصالح غنجی ، حسن جوری ، حسین داداش‌زاده ، حسین شمس ، رضا احمدپور ، روح‌الله خانزاده ، زهرا جوری ، زینب صبوری ، سیدمحمد شاداب ، سیدمرتضی جوانمرد ، سیده‌دنیا معصومی ، عباس عاشوری ، علی شفیعی کلی ، علی کتمان ، محمد ابراهیمی ، علیرضا آذرم ، مجتبی محمدی ، محمد آهنگر ، محمدرضا کشازرع ، مژگان زینعلی ، مصطفی عاشوری ، میثم پورجعفری ، مهدی کرمی و نسترن نعمتی به نمایش گذاشته شده است .

در نمایشگاه «۴٠ عکس از۴٠ عکاس » ، ۴٠ تخته تابلوی عکس با موضوعاتی چون حماسه حضور ، نماز و نیایش ، جوانان ، ورزش ، ورزش بانوان ، نشاط و امید و سازندگی و دستاوردهای انقلاب به نمایش در آمده است .
جشنواره فرهنگی و هنری فجر ازتاریخ ۲۴ بهمن ماه لغایت ۲ اسفند ماه در مجتمع خاتم الانبیاء اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت در حال برگزاری است.
گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ ٢٨ بهمن ماه تا ٢ اسفند ماه ٩٧ ، صبح ها از ساعت ٩ تا ١٣ ظهر و عصرها از ساعت ١۵ تا ٢٠ شب در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌ الانبیاء ( ص ) رشت در معض دید علاقمندان قرار دارد .

نمایشگاه هنری فجر رشت

image_2019_2_17-3_13_11_845_Y92 image_2019_2_17-3_13_11_542_KDH image_2019_2_17-3_13_10_878_Jr1 image_2019_2_17-3_13_10_571_xnW

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد