امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 45520
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ | 28 بازدید | ارسال توسط :
معاون علوم پزشکی گیلان:

واکسن زده ها ماسک را برندارند/ واکسیناسیون ۸ درصد گیلانی ها

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فرارسیدن تعطیلات احتمال ورود مسافران به گیلان، اضافه کرد: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید.

واکسن زده ها ماسک را برندارند/ واکسیناسیون ۸ درصد گیلانی ها

به گزارش صفیر گیلان؛دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه روند بیماری کرونا در استان گیلان نسبتا نزولی است، اظهار کرد: هنوز نمی توانیم بگوییم که کرونا در جامعه وجود ندارد و حتما باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی از بستری شدن ۴۰ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۷۰ نفر وخیم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن افراد در تماس با بیماران، تصریح کرد: اطرافیان بیمارانی که تست کرونای آنان مثبت شده، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند و تست دهند تا بیماری را پیش از اوج گرفتن خاموش کنیم.

حیدرزاده، با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نیمه خرداد و احتمال ورود مسافران به گیلان، اضافه کرد: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید؛ همچنین افرادی که واکسن دریافت کرده اند نیز باید از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تنها هشت درصد مردم گیلان واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: تا زمانی که بخش عمده ای از جامعه واکسینه نشده اند، با برداشتن ماسک فاصله داریم.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از مردم خواست بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند و گفت: افراد حتما به سامانه «salamat.gov.ir» مراجعه و براساس نوبت دهی و دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد