امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 17 June , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ - 8 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 17320
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹ | 2000 بازدید | ارسال توسط :

وجود نارسایی نباید در بین هنرمندان ناامیدی ایجاد کند

به گزارش صفیرگیلان؛ دکتر مصطفی سالاری غروب شنبه در نشست با هنرمندان و فرهیختگان استان با بیان اینکه دولتی شدن هنر منجر به آسیب این بخش می‌شود افزود: هرگاه دولت به عرصه هنر وارد شود دخالت‌ها را افزایش می‌دهد. وی افزود: استقلال هنر زمینه پویایی، ابتکار و خلاقیت هنرمندان را فراهم می‌کند. وی با بیان اینکه […]

وجود نارسایی نباید در بین هنرمندان ناامیدی ایجاد کند

به گزارش صفیرگیلان؛ دکتر مصطفی سالاری غروب شنبه در نشست با هنرمندان و فرهیختگان استان با بیان اینکه دولتی شدن هنر منجر به آسیب این بخش می‌شود افزود: هرگاه دولت به عرصه هنر وارد شود دخالت‌ها را افزایش می‌دهد.

وی افزود: استقلال هنر زمینه پویایی، ابتکار و خلاقیت هنرمندان را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه تعریف اقتصاد خودگردان در برخی رشته‌های هنری سخت است اظهار داشت: وظیفه ما نسبت به هنرمندان این است که با حمایت‌هایی که استقلال آنان حفظ شود و در آینده استمرار داشته باشد انجام دهیم.

نماینده عالی دولت در گیلان کمیته فرهنگ و هنر را یکی از کمیته‌های ۴۸ گانه استان عنوان کرد و افزود: در تشکیل این کمیته‌ها حضور نیمی از افراد آن از بخش غیردولتی خط قرمز ما بود تا آنان مطالب و مشکلات خود را بگویند و راهکار ارائه کنند.

وی با اشاره به وجود نارسایی‌ها در عرصه هنر افزود: وجود نارسایی نباید در بین هنرمندان ناامیدی ایجاد کند زیرا ناامیدی‌ها باعث ایجاد گسست اجتماعی می‌شود.

دکتر سالاری با تأکید بر اینکه نباید ذوق، علاقه و هنر خلاقانه‌ هنرمندان کاهش پیدا کند گفت: هر مقداری که نا امیدی در میان هنرمندان اثر بگذارد به بخش‌های مختلف جامعه آسیب وارد می‌شود.

وی برضرورت انسجام تشکل‌های مختلف در حوزه هنرمندان تأکید و تصریح کرد: فعال شدن انجمن‌‌های هنری می‌تواند صدای هنرمندان را رساتر کند.

وی افزود: باتوجه به احترامی که برای اصحاب قلم و اندیشه قائلم در سفرهای شهرستانی و مرکز استان برای دیدار پیشکسوتان این عرصه به منزلشان می‌روم.

استاندار گیلان حوزه تئاتر گیلان را برخوردار از یک قوت بی‌نظیر دانست و اظهار داشت: با بهره‌برداری از تالار مرکزی رشت تا حدودی مشکل‌های موجود در بخش فضای برگزاری تئاتر برطرف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در برگزاری مراسم از سوی هنرمندان در تالار مرکزی نباید برای آنان هزینه‌ای ایجاد شود گفت: هر اقدام قانونی که نیاز باشد تا باری از دوش اصحاب فرهنگ و هنر بردارم سپری می‌کنم.

دکتر سالاری خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از تئاتر گیلان و هنرمندان این عرصه شهرداران استان را برای برگزاری جشنواره‌های مختلف پای کار می‌آوریم.

وی از برگزاری نشست تخصصی در حوزه تئاتر در ماه جاری خبر داد و گفت: در این مسیر نیازمند ارائه پیشنهادهای سازنده از سوی هنرمندان این عرصه هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آمادگی برای برگزاری سمپوزیوم هنرهای تجسمی و نمایشگاه دائمی ارائه و فروش آثار اظهار داشت: در برگزاری نمایشگاه دائمی سازه‌های چوبی، گردشگری و سنتی که در ورودی شهر رشت در زمینی به مساحت هشت هکتار در حال احداث است می توان مجسمه‌های چوبی گیلان را به عنوان یک برند ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه زیر ساخت این نمایشگاه تا پایان ماه جاری به اتمام می‌رسد گفت: هنرهای تجسمی بر غنای این مجموعه و به اقتصاد این رشته هنری کمک می‌کند.

استاندار گیلان به پیگیری‌های صورت گرفته مبنی بر تأسیس بنیاد دکتر معین اشاره و خاطر نشان کرد: اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری پیش نویس اساسنامه تشکیل این بنیاد را تهیه تا پیگیری‌های لازم انجام گیرد.

در این نشست سه ساعته برخی از هنرمندان در رشته‌های مختلف به بیان مشکلات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد