امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 28 September , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 3 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 46630
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اسلایدر, گیلان, مصاحبه تاریخ انتشار : 02 تیر 1400 - 11:33 | 103 بازدید | ارسال توسط :
قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان مطرح کرد؛

ورود پرونده‌ها به دادگستری گیلان با افزایش ۹ درصدی همراه شد

صفیر گیلان؛قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به افزایش ۹ درصدی میزان پرونده‌های ورودی به دادگستری استان، گفت: تلاش می شود تا زمان رسیدگی به آنها کاهش یابد.

ورود پرونده‌ها به دادگستری گیلان با افزایش ۹ درصدی همراه شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ مجید اللهیان شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اهمیت غیرحضوری کردن خدمات قضائی از جمله ابلاغ الکترونیک در شرایط کرونایی، گفت: حدود ۹۰ درصد ابلاغات دادگستری گیلان الکترونیک است.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت شرایط فعلی، ۹۰ درصد دادرسی مرتبط با زندانیان نیز الکترونیکی و غیرحضوری بوده و ۱۰ درصد باقیمانده نیز مربوط به پرونده‌های مهم‌تر است.

قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه اظهار نظرات کارشناسان و لوایح از طریق دفاتر خدمات قضائی ارائه می‌شود، اضافه کرد: در حال حاضر افراد نیاز به مراجعه به دفاتر قضائی نیز ندارند و می‌توانند از بستر اینترنت و از خانه کارها را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اقدامات رفع موانع امنیت سرمایه گذاری در گیلان تصریح کرد: برای حمایت از تولید، ستاد حمایت از سرمایه گذاری با دبیری دادستان استان راه اندازی شده و امور از این طریق پیگیری می‌شود.

اللهیان با بیان اینکه تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری گیلان در سال گذشته ۵۱۰ هزار پرونده است، بیان کرد: در خرداد ماه نیز ۴۲ هزار پرونده به دادگستری استان وارد شده که البته این اعداد به معنای بالا بودن میزان درگیری در استان نیست.

وی با اشاره به افزایش ۹ درصدی میزان پرونده‌های ورودی به دادگستری استان گیلان، افزود: همکاران قضائی با تلاشی مضاعف در پی حل مشکلات و پرونده‌ها هستند تا زمان رسیدگی به آنها کاهش یابد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه میانگین وقت رسیدگی به پرونده‌ها، ۱۰۶ روز است، ادامه داد: برخی پرونده‌ها نیازمند تشریفات و کارشناسی است و مدت زمان بیشتری صرف آن می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس، گفت: کاهش زندانیان با توجه به شرایط کرونایی از تأکیدات رئیس قوه قضائیه است و بسیاری از زندانیان با اعطای مرخصی و عفو مشمول این قانون کاهش می‌شوند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد